Určičtí vstoupili do utkání proti favoritu bez respektu a po celý první poločas měli více ze hry. Po dlouhé době nastoupil uzdravený Trajer. Jeho útočné akce s Krylem a následně s Vaňkem byly slibné, ale dobře neskončily. Určičtí si vynutili i několik rohových kopů, mohli těžit také z dlouhých autových vhazování Ullmannem, ale nestalo se.

Naopak, po začátku druhé dvacetiminutovky přihrál na opačné straně hřiště Macák doleva Navrátilovi a ten z úhlu technicky přehodil Nejezchleba, který opustil brankovou čáru a zbytečně vyběhl směrem k pozici střelce. Naproti byl pak za minutu u pravé brankové tyče s míčem Trajer a z vyložené šance nastřelil jen tělo Večeře.

Po půlhodině hry poslal Trajer míč do běhu Hradečnému, ten vystřelil pohledně, ale těsně nad břevno branky hostí. Ničeho nedosáhli domácí ani po centrovaných přímých kopech Ullmanna, zahrozil jen Kocourek, ale střela mířila opět těsně nad.

Dokoupil stáhl Masopusta a šel do sprch

Po změně stran se dlouho nic podstatného nedělo, dobrý vyrovnaný fotbal se odehrával všude jinde, než před brankami. Vzruch zase přinesla až poslední desetiminutovka. Dokoupil zastavil zezadu rukou k domácí brance pronikajícího Masopusta a byl vyloučen.

Po Ullmannově rohovém kopu podal míč hlavou Kryl Mlčochovi a ten ve stoprocentní gólovce hlavičkoval brankáři hostí do rukou. Soupeř to potrestal, po centru Macáka ještě Nejezchleb situaci před Masopustem zachránil, ale dílo domácí zkázy na 0:2 pak ještě stačil dokonat Mičunda.

Hráčům jsem za výkon poděkoval

„Přestože jsme prohráli, hráčům jsem za výkon poděkoval,“ ohodnotil právem kladně hru svých svěřenců trenér Svatopluk Kovář.

„Hoši hráli na hranici svých možností. V prvním poločase jsme gól nedali a soupeře jsme pustili lacino do vedení po taktické chybě našeho brankáře.

Přesto jsme se opět zvedli a rvali se o výsledek, těžko se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak. Neměli jsme ani štěstí. Snahy k vyrovnání nevedly a když jsme hráli vabank, inkasovali jsme v samém závěru podruhé. Doma jsme už dlouho tak dobře nezahráli, zasloužili jsme si alespoň remízu.“

„Určičtí nás zaskočili bojovností a nasazením, jejich dosavadní výsledky a postavení v tabulce, to vše mně nějak nesedí,“ viděl na hřišti trenér vítězů Richard Polák.

„Mužem zápasu byl domácí stoper a kapitán Ullmann, hraje čistý, inteligentní fotbal. Rozhodla naše produktivita, z minima šancí jsme dali dva góly. Vůdcem našeho týmu byl Šrot. Zatím se nám daří plnit cíl, být mezi nejlepšími v soutěži. Nebránili bychom se ani postupu do divize, ale už dnes říkám, že bych v ní hrál jen s hráči, kteří by postup vybojovali. Jinak bych divizním trenérem raději nebyl.“

TJ Sokol Určice – FK Mohelnice Moravičany 0:2 (0:1)

Branky: 23. Navrátil, 90. Mičunda. Rozhodčí: Niederle – Pěček, Kopecký. ŽK: Kocourek, Mikeš – Šrot. ČK: 80. Dokoupil (Určice). Diváků: 160.
Určice: Nejezchleb – Dokoupil, Ullmann, Žáček, Mikeš – Javořík (80. Havlena), Hradečný (85. Mlčoch), Kocourek, Kryl – Vaněk, Trajer. Trenér: Svatopluk Kovář.
Mohelnice Moravičany: Večeř – Vašíček, Rosůlek, Čihulka, Strnad – Macák, Šrot, Erneker, Mičunda – Svačina (90. Valenta), Navrátil (68. Masopust). Trenér: Richard Polák.

VLASTIMIL KADLEC