Začátek zápasu nepřinesl téměř žádné šance. Hra se většinou pohybovala v rozmezí šestnáctek. Karviné dělala značné problémy organizovaná obrana hostů vedená Ivo Zbožínkem. První změna skóre přišla až v osmatřicáté minutě a radovali se z ní Hanáci. Po chybě karvinské obrany se dostal k míči Radim Vaněk. Ten na pomezí velkého vápna vypálil a s pomocí teče jednoho z domácích beků poslal Určice do vedení. Vaněk mohl ještě před koncem poločasu přidat další trefu, ale tentokrát byl pozorný gólman Paleček.

Brzy po změně stran se chopily Určice další příležitosti a navýšily na 2:0. Ve zmatku před Palečkovou bránou se nejlépe zorientoval Aleš Rus. Poté se dostali do šance i domácí. Kubiena však zahodil největší karvinskou příležitost, když místo přihrávky nepřesně vystřelil. Před koncem měli ještě velkou možnost navýšit své vedení hosté, když se dostal do úniku Skopalík. Jeho pokus však Paleček zmařil. Určičtí fotbalisté, ale i tak zakončili sezonu jasnou výhrou a ziskem dalších tří bodů. Svěřenci Evžena Kučery se tedy stále drží mezi nejlepšími týmy soutěže.

„Soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Byl fotbalovější a šel si pro tři body. Nás ke konci podzimu trápí zdravotní problémy a hrajeme v hodně kombinované sestavě, což nám ubližuje. I přesto musím kluky pochválit za bojovnost. Zápas nevzdali a snažili se makat až do závěrečného hvizdu," zhodnotil zápas pro klubový web trenér Karviné Jan Pejša.

„Musím kluky maximálně pochválit. Byl to náš nejlépe sehraný zápas v soutěži.Předvedli jsme v Karviné kvalitní utkání, i když jsme hráli na umělé trávě. Byli jsme velmi nebezpeční," okomentoval utkání spokojený lodivod Určic Evžen Kučera a dodal: „Po letošním podzimu můžu říct, že jsme na kluky hrdý."

MFK OKD KARVINÁ B – TJ SOKOL URČICE 0:2 (0:1)

Branky: 37.Vaněk, 54.Rus. Rozhodčí: Slavík – Handlíř, Nesrsta. ŽK: Jadamík, Janík, Nowinski – Vaněk.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Zbožínek, skopalík, Rus – Bokůvka, Matoušek, Svozil, Pekař – Vaněk, Los. Trenér: Evžen Kučera.

Karviná B: Paleček – Wenglorz, Káňa, Roman, Nowinski – Taraba, Janík – Jadamík, Kubiena, Koutný – Ryšavý. Trenér: Jan Pejša.