S těžkými podmínkami si nakonec lépe poradily Určice, které zásluhou dvou branek kapitána Halouzky zvítězily 2:0. Domácí Mostkovice tato porážka posadila na dno tabulky.

Mostkovický kouč ale zatím panice nepodléhá. „Ještě se nic neděje, čeká nás spousta zápasů. Máme omezený kádr, takže jednáme o některých hráčích, abychom mohli do zápasu zasáhnout střídáním,“ uvedl trenér Jiří Kamenov. V utkání s Určicemi však byl problém jinde.

„V prvním poločase jsme byli lepší a měli jsme vést 2:0, ale v tom druhém jsme to nepochopitelně vypustili. Přihrávky byly moc krátké. Ve druhém poločase už byla spousta kaluží a míč se zastavoval,“ mrzelo Kamenova.

Jeho protějšek Pavel Zbožínek si pochvaloval úspěšnou taktiku, díky které jeho svěřenci eliminovali soupeře i těžký terén.

„Chtěli jsme přecházet do brejků, což se nám ve druhém poločase dařilo. Máme rychlé kraje, takže když se dostaneme rychlým přechodem do volných prostorů, jsme nebezpeční,“ věděl Zbožínek.

Oba góly vstřelil v rozmezí čtyři minut Petr Halouzka po spolupráci se svým bratrem Ondřejem.

„Potvrdilo se, že v těch rozhodujících chvílích si rozumějí. Kluci vepředu předvedli nádhernou souhru,“ rozplýval se trenér Určic, podle kterého se oba týmy s těžkými podmínkami vypořádaly dobře.

„Obě mužstva se na tom náročném terénu vydala. Byl to férově vedený boj, nebyly tam žádné nesmyslné zákroky a i rozhodčí to zvládl perfektně,“ všiml si Zbožínek.

TJ Sokol Mostkovice – TJ Sokol Určice 0:2 (0:0)

Branky: 68. a 72. Petr Halouzka. Rozhodčí: Kreif – Langhammer, Šebesta. ŽK: Milar. Diváků: 60.
Mostkovice: Lukáš – Hanák, Chmelař, Milar, Vojtíšek, Šlambor, Jiří Kamenov ml., Vojtíšek, Doseděl, Bošek, Kazda (69. Dadák). Trenér: Jiří Kamenov st.
Určice: Hýbl – Slezák, Frehar, Zelina, Menšík, Dračka, Plajner, Petr Halouzka, Krajíček (64. Bureš), Ondřej Halouzka (76. Šnajdr), Hejduk (82. Mohelník). Trenér: Pavel Zbožínek.

MUŽ ZÁPASU
Petr Halouzka – Brácha na bráchu. Dva povedené brejky po domácích ztrátách stačily Určicím ke dvěma slepeným gólům, které po spolupráci s mladším bratrem Ondřejem vstřelil kapitán Petr Halouzka.