Boj šestého se třináctým začal v poklidu.

Až v 10. minutě poprvé zahrozili hosté. Po centru se na malém vápně napřahoval Bradáč, jehož střela se však přes obranný val nedostala ani k brankáři.

Určice zase odpověděly Menšíkovým přímým kopem z dvacetimetrové vzdálenosti. Ten stočil míč k tyči a brankář Kopřiva se hodně protáhl, aby nekapituloval.

Ve dvaadvacáté minutě už ale zasadili Holičtí první úder.

Po chybě jednoho z Určických našel Jan Šuba před brankou úplně volného Lukáše Maliníka, pro kterého už nebyl žádný problém doklepnout míč za určického Holáska.

Určice se snažily o vyrovnání a po pár menších šancích se přece jen radovaly.

Po Bokůvkově centru se mezi dvěma obránci Holických nejlépe ve vzduchu zorientoval Petr Halouzka a lehkým ťuknutím do míče přehodil bezmocného brankáře Kopřivu.

Určice se však neradovaly dlouho.

Hned o minutu později si našel centr přes půl hřiště Michal Bradáč, jenž si míč ukázkově zpracoval a následně z bezprostřední blízkosti překonal Holáska. Poločas tedy skončil stavem 1:2 pro Holické.

„Děláme strašné chyby, když po jedné chybě srovnáme, tak zase udělá chybu někdo jiný," hodnotil zklamaně určický kouč Radek Tomšic.

Druhý poločas se nesl ve znamení velkého tlaku Určic, na druhé straně však obrovských šancí holických fotbalistů využívajících rychlých brejků.

Stoprocentní tutovky spálili Gjoni se Šubou, kteří nedokázali rozvlnit síť, i když stříleli z malého vápna do prázdné brány.

V závěru se Holice musela strachovat o výsledek, zvláště když Sobek neproměnil další tutovku a určický tlak sílil.

Vsítit branku se však domácím nepodařilo, a ti tedy museli po další prohře odcházet zklamaně do šaten.

„My jsme věděli, že nás bude čekat tvrdá práce. Myslím, že jsme to po taktické stránce zvládli dobře, a musím tedy hráčům poděkovat za zodpovědný výkon. Akorát jsme mohli rozhodnout z tutových šancí již dříve a nemuselo se konat takové zbytečné drama. Já to ale chápu, hráči jsou přece jen mladí a nezkušení," rozpovídal se po zápase holický trenér Jiří Derco.

„My jsme si to prohráli sami. To je zásadní problém, který nás poslední zápasy provází. Darujeme soupeřům branky jako na zlatém podnose. Zkušené hráče máme zraněné a mužstvo se s tím nemůže srovnat. Máme tlak, ale nedokážeme se dostat do finální fáze," zamýšlel se nad výkonem svých svěřenců určický trenér Tomšic.

TJ Sokol Určice – 1. HFK Olomouc B 1:2 (1:2)

Branky: 22. Malínek, 43. Bradáč – 42. Halouzka. Rozhodčí: Dorušák – Přikryl, Kopecký. ŽK: Lakomý – Drmola, Gjoni. Diváků: 73.

TJ. Sokol Určice: Holásek – Plajner, Lakomý, Cetkovský, Šnajdr (86. Němčík) – Slezák (53. O. Halouzka), Bokůvka, Menšík, Zapletal (75. Gottwald) – P. Halouzka, Zelina. Trenér: Radek Tomšic.

HFK Olomouc B: Kopřiva – Srnec, Drmola, Petric, Havlas (80. Hanzelka) – Malínek (78. Sobek), Tošenovský, Sázel, Šuba – Bradáč (72. Boscato), Markaj (86. Kudýn). Trenér: Jiří Derco.

Autor: Dominik Voráč