„Místo toho, abychom dohrávali závěr v klidu a vyřešili lépe naše situace tři na jednoho, tři na dva, jsme se museli bát až do konce,“ uznal určický trenér po utkání, které jeho tým vyhrál 1:0. „S Hněvotínem jsou to vždycky vyrovnaná utkání. Vždycky, když jsem proti nim stál coby trenér, tak jsme remizovali. Proto jsem se třemi body velmi spokojený,“ dal přeci jen najevo svoji radost z vítězného vstupu do jara.

Utkání neslo typické znaky prvního souboje po zimní přestávce. Míč ještě nebyl tak poslušný, jak by bylo záhodno a boj se odehrával především ve středu pole a před šestnáctkami obou mužstev.

„Vždycky se přizpůsobíme jejich hře, takže se nakopávají balony a svádí spousta soubojů. Tohle vítězství ale hodně oceňuji, protože kluci to oddřeli. O tom to bylo, proto jsem ze zápasu měl větší strach, než kdybychom hráli třeba s Hranicemi,“ podotkl Evžen Kučera.

Jeho tým o své výhře rozhodl hned v úvodu, kdy Hněvotín na půl hodiny přitlačil před vlastní branku. Jedinou branku střetnutí vsítil ve 14. minutě zkušený forvard Určic Petr Kiška, jehož střela hostujícím gólmanovi Běhalíkovi skouzla po prstech do branky.

„Chtěli jsme zkusit něco tu vydolovat, ale začátek jsme opravdu nezvládli. Byli jsme hodně křečovití a domácí nás přehrávali. Bylo vidět, že mají výborný mančaft,“ komentoval hněvotínský kouč Radek Šindelář sílu domácího celku, který nastoupil výhradně s hráči, jež figurovali v týmu i na podzim.

Hosté v závěru zahodili puntík

Zato hosté, ktěří v zápase zahodili i penaltu, museli sáhnout k několika vynuceným změnám a jistá nesehranost byla patrná zejména v ofenzivní fázi. „Oproti zimě mi chyběli víc agresivity od našich záložníků. Určice vyhrávaly osobní souboje a tím nás dostávaly pod tlak. Některé míče jsme ztrácely hodně naivně. Tohle jsme dokázali zlepšit až po změně stran a už jsme je dokázali místy přehrávat,“ posunul se Šindelář do druhého poločasu. Ten nabídl daleko vyrovnanější podívanou.

V závěru pak Hněvotín začal hrát vabank a určická obrana musel hodně zpozornět. Do zakončení se ale celek z Olomoucka nedostával. „Máme sílu na hrotu, ale nebyli jsme schopni tam dostat balony a zakončit. Začali jsme hrát tak, jak jsme měli hrát v prvním poločase – kombinačně a drželi jsme míč. Ale to už jsme ho zase potřebovali dostat co nejrychleji před branku,“ vysvětloval Radek Šindelář.

A když své velmi nadějně vyhlížející brejkové akce nedokázali dotáhnout do konce ani domácí, utkání skončilo nejtěšnějším rozdílem 1:0. „Bylo to poprvé na přírodní trávě, i když už na ni čtrnáct dní trénujeme. Ale bylo vidět, že nám to skákalo, ještě to nebylo ono,“ hledal podněty ke zlepšování určický Evžen Kučera.

Další zápas sehraje jeho mužstvo na hřišti Zlatých Hor v sobotu od 15 hodin.

TJ Sokol Určice – FC Hněvotín 1:0 (1:0)

Branka: 14. Kiška. Rozhodčí: Vodák – Boháč, Vachutka. ŽK: Kiška, Ján, Vaněk – Zapletal, Dokoupil, Skoumal. Diváků: 200.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Vaněk, Skopalík, Ján (80. Plajner) – Bokůvka, Vodák (82.Mlčoch), Los, Hochman (46. Peka) – Kiška, Trajer. Trenér: Evžen Kučera.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda, Zamykal, Novák – Zapletal (80. Vyroubal), Kawij, Skoumal (65. Křižan, Láner, Veselovský (15. Chabičovský) – Šulc. Trenér: Radek Šindelář.