Domácí fotbalisté zahájili střetnutí aktivní hrou a dostávali se i nebezpečně k brance soupeře. Jenže, před koncem první desetiminutovky zahrával dolanský Bergmann z levé strany rohový kop a Pospíšil otevřel skóre utkání. Hostující Duda pak z pravé strany Milerovu branku přestřelil a před koncem druhé desetiminutovky centroval naproti z pravé strany Kiška a Vaněk srovnal úspěšnou hlavičkou na 1:1. Parádní střelu Lose pak vyrazil gólman hostí Benčík u tyče své branky na roh a od 27. minuty už Určičtí vedli. Coufal předložil míč Kiškovi, ten si jej připravil k odcentrování, naservíroval k Mlčochovi a jeho hlavička byla ligová!

Ze strany hostí potom stála za zmínku akce Pospíšila s Čapkem s následnou hlavičkou Pence, která ale nesměřovala mezi tyče Milerovy branky. Třetí střelecký úspěch domácích přinesla minuta 36., po dobré kombinační akci se ocitl ve finální situaci Kiška a z gólu se pak mohl radovat i on. Ekipu určického kapitána Lose rychlý gól hostí na 0:1 nedeprimoval, určičtí fotbalisté pak běhali, bojovali, tvořili a dávali i branky. O dvě vedli o přestávce zaslouženě, i když trenér hostí, Jiří Navrátil, byl jiného názoru.

„Vedli jsme a z dalších góĺových šancí jsme už nevytěžili nic, domácím tam naopak spadlo vše…“, řekl dosti nespravedlivě.

Hned od prvních vteřin druhého poločasu bylo zřejmé, že předčasně kapitulovat Dolanské ani nenapadlo. Brankář Števula, který dostal po přestávce příležitost po Milerovi, musel být často ve střehu. Čech jeho svatyni v 53. minutě z dobré pozice přestřelil a Dolanští znovu zahrozili , když Novák předložil míč Čechovi a po jeho centru netrefil určickou branku v gólové šanci ani Duda. Často úspěšně zasahovali i domácí obránci, ale po nejisté čtvrthodině se na chvíli z nebezpečných chvil domácí zase vymanili. Peka poslal dobrým míčem Cibulku do brejku, ale gólman Benčík vyběhl a byl u míče dřív. Stejně to dopadlo, když pak umožnil Peka podobnou situaci i Plajnerovi. Po spolupráci Lose s Coufalem mířil centr k hlavě Bokůvky, ale gólový stav utkání nezměnil ani on. Následovaly další snahy hostů. Po akci Nováka s Čechem měl na kopačce kontaktní branku Zapletal, ale nedosáhl jí. Několik dobrých zásahů pak odvedli Števula i obránci před ním.

Určickým pak nevyšly dvě velmi slibné šance. Nejprve naservíroval Bokůvka míč Losovi a jeho střela z levé strany těsně minula vzdálenější brankovou tyč. Když pak Bokůvka další přihrávkou k Losovi umožnil hosty v obraně přečíslit, Los zvolil namísto kombinace střelu z dvaceti metrů a Benčík vyrazil míč bravurně u tyče své branky na roh. Nelíbil se pak naštěstí ne likvidační faul kapitána hostí Pospíšila na Bokůvku, viděl za to kartu jen žlutou. Nadmíru tvrdě si pak počínal i Bergmann, ale když Duda snížil z brejku na 3:2, přestala hosty nepřízeň osudu vytáčet a začali se znovu zabývat dobrým fotbalem. Vyplatilo se jim to, v 82. minutě dal míč Bergmann Čechovi a ten srovnal na 3:3 nechytatelnou střelou k levé tyči Števulovy branky. Domácí brankář pak musel ještě zasahovat po nebezpečných střelách Bergmanna i Hollyho. Naproti dal ještě v závěru míč Los Kiškovi, ten mu jej vrátil a po Losově střele zachránil hostům jednobodový zisk na brankové čáře pravý obránce Ján.

Nebylo bez zajímavosti, že se do hry zapojili všichni tři určičtí brankáři, Nejezchleb, s rukou po úrazu už téměř vyléčenou, ale jen v samém závěru zápasu jako hráč v poli.

„To je náš stálý problém, nevyužíváme gólových šancí,“ nebyl po utkání s pouhým bodem spokojený trenér FC Dubany Jiří Navrátil. „V prvním poločase jsme měli dát víc gólů než jeden a ve druhém také víc než dva. Přesto musím náš kolektiv pochválit za přístup k utkání, zejména ve druhé části hry, kdy všichni demonstrovali odhodlání nepříznivý vývoj zápasu ještě zvrátit. Obávám se, že nám dnes jen jeden získaný bod k záchraně v soutěži stačit nebude, výsledky posledního kola bývají nevyzpytatelné a nejinak je tomu zřejmě dnes. Podle dílčích informací z hřišť, jsou všichni naši konkurenti úspěšní a všichni hrají v cizích prostředích. Kupodivu…“

„Jako obvykle jsme po zahájení hry prohrávali, ale tentokrát jsme jen dobře nezareagovali na rohový kop. Jinak jsme do utkání špatně nevstoupili,“ oceňoval určický kouč Evžen Kučera. „Byli jsme útoční, dávali i góly a první poločas jsme zvládli hodně dobře, hosty jsme k ničemu vážnému nepouštěli. Věděli jsme ale, že se Dolanští ještě o zvrat pokusí. Posunuli obránce do zálohy, záložníky do útoku a my jsme se s tím neuměli vyrovnat, uprostřed hřiště jsme byli přečíslováni. Ale zase jsme mohli těžit z brejků do otevřené obrany, což jsme nedokázali. Tento zápas jsme měli jednoznačně vyhrát. I tak kromě začátku a konce utkání pochválím celé mužstvo jako celek a vyzvedl bych Mlčocha, Vaňka i Bokůvku, který se v posledním půlroce hodně zlepšil.“

VLASTIMIL KADLEC


TJ Sokol Určice – FC Dolany 3:3 (3:1)

Branky: 18. Vaněk, 27. Mlčoch, 36. Kiška – 8. Pospíšil, 79. Duda, 82. Čech. Rozhodčí: Knoll – Kopecký, Vachutka. ŽK: Mlčoch – Čech, Pospíšil. Diváků: 100.
TJ Sokol Určice: Miler (46. Števula) – Ján, Hložánka, Peka, Mlčoch – Coufal (90. Nejezchleb), Bokůvka, Los, Cibulka (59. Plajner) – Vaněk, Kiška. Trenér: Evžen Kučera.
FC Dolany: Benčík – Čapek, Penc, Pospíšil, Dlabal – Šimek (61. Holly, 90. Václavík), Bergmann, Novák, Zapletal – Čech, Duda. Trenér: Jiří Navrátil.