„Dnes už mohu potvrdit, že do divize postupujeme," radoval se předseda určického fotbalového klubu Květoslav Petružela.

Samotné rozhodnutí o přechodu z krajského přeboru do divize nebylo ničím jednoduchým.

„Nejprve proběhlo jednání s hráči, pro většinu z nich to byl celoživotní sen. Historicky je to poprvé, kdy máme možnost hrát takovou soutěž, tak jsme se rozhodli šanci využít," prozradil Petružela.

Předseda oddílu především zdůraznil pomoc, která přišla od obce: „Chtěl bych moc poděkovat obecnímu úřadu. Všechno nám pomohl zařídit a hlavně nás podpořil finančně.Opravdu nám byl se vším nápomocný. Podpora od obce je pro nás klíčová."

Hledání posil

S přechodem do vyšší soutěže přišlo i více starostí.

„Nyní musíme sehnat posily pro tým. Chceme zachovat jádro našeho kádru, ale bez posil to nepůjde. Samozřejmě můžeme přivádět nové hráče jen v rámci našeho rozpočtu. Ten se nám nyní navýšil, a to opět díky obci a našim sponzorům," vysvětloval Petružela.

Trenéři zůstávájí

Základním stavebním kamenem pro divizní Určice bude trenérské duo Kučera Vláčil.

„Hráčský kádr a především trenéři mají naši plnou důvěru," podotkl předseda oddílu.

„Nabídka na trénování je v těchto klubech vždy ústní. To znamená, že mohu po pár nepovedených zápasech rychle skončit. Ale byl jsem momentálně ujištěn, že tým povedu i nadále," prozradil kouč Evžen Kučera.

Ten také poodkryl své plány na budoucnost Určic: „Čeká nás divize. Budeme se snažit zachovat jádro našeho týmu, ale už nyní víme, že dojde ke změnám. Někteří hráči skončí, především z pracovních důvodů. Vstup do divize bude chtít více zabrat. To znamená tři čtyři tréninky týdně. Na nich nám nemůžou hráči moc chybět. Musíme chytnout začátek soutěže. Jak říkám, doplnění kádru určitě bude, ale chceme zachovat jádro."

Na Kučerovi bude nyní podoba divizního mužstva. „Ano, tým budu sestavovat já," přiznal Evžen Kučera. Sám má s touto soutěží hráčské zkušenosti: „Na divizi se těším, ale je tam slovíčko „ale". Musíme hodně zabrat, a to po hráčské i organizační stránce. Uvidíme, co se nám podaří poskládat za tým. Nějaké hráče máme už vyhlédnuté, nějaké dokonce oslovené."

Hřiště dostane nový kabát

Na divizi se ovšem nepřipravují jen fotbalisté, i hřiště dostane nový kabát.

„Už dnes upravujeme naše zázemí. Přibudou například nové sedačky. Prostě chceme splnit normy. Tyto úpravy nás budou stát asi padesát tisíc. Peníze na opravy jdou z klubové pokladny. Nyní máme také vyjednanou výjimku na svazu, abychom vůbec tuto soutěž mohli hrát." vysvětloval Petružela.

Na fanoušky Určic čeká rozhodně zajímavá sezona. Už nyní podporují svůj tým ve velkém. Jen na poslední zápas došlo dvě stě devadesát diváků.

„Já bych chtěl hodně poděkovat našim příznivcům za podporu, kterou ženou určické fotbalisty k lepším výsledkům," uzavřel Květoslav Petružela.