Kralice na Hané – Mikulovice 3:1 (1:0)

V rozmezí mezi 80. až 83. minutou rozhodli Kraličtí velmi vyrovnanou bitvu. Na dva přesné údery už Mikulovice odpověď nenašly.

Ve 20. minutě využil přesnou nabídku Lehkého Petržela – 1:0. První poločas nenabídl moc zajímavých okamžiků. Výjimkou byla situace, po které se zřítil na zem gólman Kofroň. Nevybíravý zákrok hostujícího útočníka červenou kartou ohodnocen nebyl. Jednička Hanáků se po pětiminutovém ošetření opět postavila mezi tři tyče.

A v 55. minutě poprvé inkasovala po hlavičce Onciula.

Rozhodující direkt zasadil deset minut před koncem Valtr. Domácí pak využili otevřené obrany Mikulovic k pojistce, když Lehký až na podruhé rozvlnil síť.

Diváci ohodnotili dobrý výkon svého týmu dlouhotrvajícím potleskem.

„Ten si kluci zasloužili. Podali jsme nejlepší výkon v sezoně,“ těšil se kouč Kralic Zdeněk Chytka.

„Musím podotknout, že výkonem přispěli ke kvalitní úrovní rozhodně i hosté,“ dodal Chytka.

Branky: 20. Z. Petržela, 80. Valtr, 83. Lehký – 55. Onciul. Rozhodčí: Němec – Liška, Kopecký. Diváků: 200.
Kralice: Kofroň – Neoral, Ohlídal, O. Petržela (65. Smýkal), Losman (55. Trnavský) – Valtr, Vybíhal, Růžička, Liška – Z. Petržela, Lehký (85. Hrstka). Trenér Zdeněk Chytka.

Určice – Želatovice 5:1 (3:1)

Půl hodiny hry Určicím stačily k tomu, aby prakticky ukončily duel se Želatovicemi. Když ve 30. minutě zvyšoval Žondra už svým druhým zásahem na 3:0, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Nic na tom nezměnil ani Němec, který za sedm minut snížil.

Jasně pohyblivější svěřenci kouče Svatopluka Kováře nedovolili soupeři téměř nic. Navíc ozdobou byl výkon útočné dvojice Trajer – Žondra. Prvně jmenovaný se uspokojil s hattrickem, k němuž scházel Žondrovi jediný zásah.

„Díky perfektnímu začátku jsme utkání rychle rozhodli. Co se týče Trajera se Žondrou, jsou to brejkoví útočníci a své schopnosti potvrdili. Musím být se hrou i výsledkem spokojený, stejně jako naši diváci,“ uvedl Kovář.

Branky: 8. 70. a 74. Trajer, 23. a 30. Žondra – 37. Němec. Rozhodčí: Kopecký – Machala, Běhal. Diváci: 120.
Určice: Nejezchleb – Černý, Ullmann, Mlčoch, Mikeš (78. Svoboda) – Havlena (87. Nakládal), Vaněk, Kašpárek, Javořík (76. Piňos) – Žondra, Trajer. Trenér Svatopluk Kovář.