„Chtěli jsme navázat na minulý zápas v Zábřehu, který nám sice nevyšel celý, ale na jedné pasáži hry se dalo stavět. Soupeř nám trochu svou hrou umožnil hrát, ale hlavně šlo vidět, že když se chce a bojuje, že jde vše," zhodnotil utkání určický trenér Radek Tomšic.

O první obrovskou šanci utkání se postaral hostující Pagáč. Ten se po hrubé chybě Vodáka řítil sám na brankáře Běhalíka. Míč však po zasekávačce poslal těsně vedle tyče.

Na druhé straně střílel z křídla Račanský, hněvotínského brankáře však nepřekonal. Další zajímavou šanci spálily Určice ihned záhy. Petr Halouzka našel krásnou kolmicí za obranu Vaňka, ten však sám před hněvotínským brankářem střílel vedle.

To však nemrzelo Určické dlouho. Na dlouhou přihrávku si zaběhl na křídle Hořava a svým centrem našel ideálně před bránou Halouzku, pro kterého už nebyl problém míč z bezprostřední blízkosti doklepnout do brány.

Do konce poločasu se ještě hostující Pagáč dostal do dvou šancí, s žádnou z nich si však neporadil ideálně.

Čtyři minuty po poločase bylo srovnáno a mohl za to Pagáč, který se už dostával do své čtvrté šance v utkání. Tu mu však překazil brankář Běhalík, ale ve vápně si pomohl faulem. Následující penaltu pak zkušený David Kobylík proměnil.

Dvě jedničky nesvítily na světelné tabuli dlouho. Podobnou akcí jako v prvním poločase se totiž Určice prosadily opět , tentokrát byl však v pozici nahrávajícího Petr Halouzka a zakončoval František Plajner.

Hněvotínu se nedala upřít snaha o vyrovnání, všechny šance však pozorná určická obrana likvidovala. A když dostal v 76. minutě Albert Šrom druhou žlutou kartu, bylo už po nadějích. V 81. minutě utkání si ještě Menšík počkal těsně před vápnem na míč a krásnou střelou z halfvoleje pečetil stav utkání na 3:1.

„Byl to náš nejhorší výkon podzimu. Hráči si asi mysleli, že to přijde samo a dělali si, co chtěli. Výsledkem pak byl takový paskvil, který jsme předvedli, řekl po zápase hněvotínský trenér Ivo Lošťák.

Určice – Hněvotín 3:1 (1:0)
Branky: 20. Halouzka, 53. Plajner, 81. Němčík – 49. David Kobylík z pen. Rozhodčí: Štětka – Kouřílek, Svozil. ŽK: Ondřej Běhalík, Zelina, Vaněk – Šulc, Čech, Schinneck, Šrom. ČK: 76. Šrom. Diváků: 92.
Určice: Ondřej Běhalík – Zelina, Vodák, Neubauer, Plajner – Hořava (88. Bureš), Menšík, Vaněk, Šlajs (91. Krajíček) – Račanský (45. Frehar), Halouzka. Trenér: Radek Tomšic.
Hněvotín: Jaroslav Běhalík – Schinneck, Šulc, Šrom, Lakomý – Benýšek (15. Šenkyřík), David Kobylík, Petr Kobylík, Čech (46. Kratochvíl), Lošťák – Pagáč. Trenér: Ivo Lošťák.