Úvodní aktivita patřila hostím, Ivanič už ve 2. minutě utkání těsně přestřelil určickou branku. Naproti pak přihrál dobře Javořík Losovi, ale jeho střelu gólman Jaroš zneškodnil. Po čtvrthodině hry poslal Los z pravé strany centrovaný přímý kop před branku k hlavě Mlčochovi, ale ten bezgólový stav nezměnil. Když potom přihrával napříč velkého vápna hostí Javořík Svozilovi, dal si Zykmund málem vlastní gól. Očima děkoval Jarošovi, který stačil míč v poslední chvíli zachytit.

Ve 24. minutě měli velikou příležitost otevřít skóre zápasu Jeseničtí. Mravec zahrával středem hřiště směrem k určické brance přímý kop, ale Pavelkova kopačka míč v ideálním postavení minula. Dvakrát pak nevyšly útočné snahy domácím, po Ullmannově centru hlavičkoval Svozil do brankářových rukou a po centru Škody a hlavičkách Hatleho i Svozila mířil míč vedle pravé tyče Jarošovy branky do autu.

Hlasitou úlevu v hledišti bylo možné zaregistrovat ve 36. minutě, když bombu Jesenického Plháka, vystřelenou z pravé strany, stačil Nejezchleb vyrazit svými pěstmi nad břevno své svatyně.

Mravec mířil do břevna

Devět minut po přestávce hrál Nejezchleb rukou před hranicí svého velkého čtverce a Mravec nasměroval míč z přímého kopu přes zeď domácích hráčů do břevna určické branky. Dostávat se k brance hostí se pak domácím dlouho nedařilo, ale na lepší chvíle se blýsklo v 63. minutě, když po Losově centru ohrozil branku Jeseníku Škoda. Naproti pak mířil Pavelka v šanci vedle, ale závěr boje patřil Určickým. Vítězného gólu však nedosáhli, nepomohla série rohových kopů, ani ukázková Ullmannova dlouhá autová vhazování až před branku Jeseníku.

„V prvním poločase nám to v obraně hořelo, moc zlobil ten jejich mladý kluk,“ ocenil domácí trenér Svatopluk Kovář výkon sedmnáctiletého útočníka hostí Pavla Kysely.

„O přestávce jsem vystřídal Mlčocha, Kocourka přeřadil v obraně na jiné místo a bylo lépe. Nejprve nás tedy soupeř přehrával, mrzelo mne, že byl lepší ve středu hřiště, naše středová řada dnes nepracovala jak by měla. Soupeř měl svou kvalitu, byl rychlý, důrazný, agresivní. Až v závěru střetnutí jsme ohrožovali soupeře víc, ale na tři body jsme nedosáhli. Někdy se herně nedaří, to se stává, ale vůle by to měla nahradit…“

„Viděl jsem převahu na naší straně,“ neváhal tvrdit trenér Jeseníku Ladislav Krobot, „chtěli jsme moc dát gól, aby pak museli domácí víc otevřít obranu. Marnou snahou se naši hráči hodně vyšťávili a v závěru pak museli přenechat iniciativu určickým fotbalistům. Ivaniče jsem střídal pro zranění, Skoupil měl pak pomoci pokrývat hodně nebezpečného útočníka domácích, jakým je Los.

TJ Sokol Určice – FK Jeseník 0:0

Rozhodčí: Caletka – Dubravský, Šrámek. ŽK: Javořík – Zykmund. Diváků: 200.
TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Kocourek, Ullmann, Žáček, Mlčoch (46. Dokoupil) – Škoda – Hatle, Svozil, Javořík, Hochman – Los. Trenér: Svatopluk Kovář.
FK Jeseník: Jaroš – Chovan, Zykmund, Cundrla, Petr Glac – Plhák, Mravec, Woitek, Ivanič (76. Tomáš Glac) – Kysela (84. Skoupil), Pavelka. Trenér: Ladislav Krobot.

VLASTIMIL KADLEC