„Co říci? Do osmdesáté páté minuty se to vyvíjelo dobře. Měli jsme však dřív rozhodnout. Dva naše nájezdy by definitivně zpečetily naši výhru. Na druhou stranu poslední pětiminutovka patřila Nejezchlebovi," pochválil svého gólmana určický kouč Petr Gottwald.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a dokázali si na soupeře vytvořit tlak. Losův pokus však mířil mimo. V sedmnácté minutě se prosadili hosté, ale Skoupý podrazil Nejezchleba, a tak branka nebyla uznána.

Skóre tedy otevřel o pět minut později Kopečný, který svou dělovkou nedal Smětákovi šanci. Srovnat mohl Klejnot, ale netrefil téměř prázdnou určickou bránu.

Po změně stran byl na hřišti nejvíc vidět domácí útočník Trajer. Dostal se do několika úniků, ale ani jeden nepřetavil v branku.

„Trajer je známý tím, že musí mít pět šancí na jeden gól, a to dnes neměl," vtipkoval určický kouč Gottwald.

Střelecky se však nedařilo ani hostům. Havířovský tlak však narůstal a pět minut před koncem přišla také kýžená branka. Skoupý dotlačil míč za Nejezchlebova záda.

Poslední pětiminutovka pak přinesla plejádu tutových šancí v podání havířovských fotbalistů. Všechny pokusy však skončily buď na Nejezchlebovi, nebo mimo tři tyče. Jednou dokonce zazvonilo břevno. Duel tak skončil nerozhodně 1:1.

„To, že je někdo poslední v tabulce, nám nezaručuje výhru. Moc dobře jsme věděli, že v Určicích nás nečeká nic lehkého. Nešlo nám dát gól a na druhou stranu nám pomohlo štěstí. Soupeř mohl naše chyby potrestat. Přesto jsme měli šancí víc a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo," posteskl si havířovský lodivod Miroslav Matušovič.

„Čekali jsme od toho víc, chtěli jsme víc. Bojovnost i snaha tam byly, bohužel nás trápí střelecká potence. Měli jsme víc šancí, ale druhý gól nepřišel," krčil rameny trenér Určic.

Další zápas odehrají Určice už ve středu v Hranicích.

TJ SOKOL URČICE – MFK HAVÍŘOV 1:1 (1:0)

Branky: 22. Kopečný – 85. Skoupý. Rozhodčí: Groser – Adamec, Koláček. ŽK: Zupko (Havířov). Diváků: 108.

Určice: Nejezchleb – Bokůvka, Koláček, Zbožínek, Pekař (86. Zapletal) – Halouzka (67. Haluza), Machynek, Svozil (73. Skopalík), Kopečný – Trajer, Los. Trenér: Petr Gottwald.

Havířov: Směták – Klejnot, Wojnar, Hottek, Pištěk – Omasta, Cenek (57. Osvěčík), Zupko, Skoupý, Vágner (69. Babič) – Gistinger. Trenér: Miroslav Matušovič.