Prvních dvacet minut zápasu bylo ze strany Určic katastrofálních. Hostům prakticky zmizela obrana a domácí tým si na hřišti dělal, co chtěl.

Určickou čest zachraňoval brankář Nejezchleb a konstrukce jeho svatyně. Ale i přes jeho snahu jednou inkasoval. Horák se uvolnil a šel sám na gólmana. Svou šanci bezezbytku zužitkoval.

„To byla hrůza. Prvních dvacet minut bych nazval katastrofou. Klidně jsme mohli prohrávat 7:0 a nikdo by nemohl říct ani popel. Naše obrana jakoby na hřišti nebyla. Jediným našim štěstím byl výkon Nejezchleba. Domácí jednou trefili tyč, jinak vše řešil náš brankář. Jeden inkasovaný gól byl pro nás milosrdný," nešetřil kritikou určický kouč Kučera.

Hosté se po šíleném začátku přece jen zvedli. Hra se začala postupně srovnávat, ale další určická chyba znamenala dvougólové manko.

„V útočném pásmu jsme házeli aut, ale Halouzka udělal chybu a soupeř se dostal do rychlého brejku. Z něj přišel gól do šatny," posteskl si Kučera.

Po změně stran se konečně dostavila i určická radost. Standardní situaci kopal Los a nejvýše si vyskočil Zbožínek, který dal hlavou s pomocí tyče kontaktní gól. „Tato branka nás dostala zpátky do hry. Začali jsme být aktivní a řekl bych, že jsme byli i lepší. V té nejlepší fázi bohužel přišla další chyba a branka na 3:1," kroutil hlavou Kučera.

Osudovou minelou si připsal brankář Nejezchleb. Ten špatně rozehrál na obsazeného obránce. Míč se ke gólmanovi vrátil, ale odkop na pouhých patnáct metrů znamenal další branku ze strany Valašského Meziříčí.

Posledním hřebíčkem do určické rakve byla Javoříkova chyba. Horák pak z hranice šestnáctky upravil na konečných 4:1.

„Z naší strany to byl nejhorší výkon sezony. Nebylo by správné říct, že jsme podcenili soupeře, spíše jsme přecenili sebe. Mysleli jsme si, že zvládneme všechno. Teď se musíme vrátit k pokornému a trpělivému fotbalu," uzavřel Evžen Kučera.

Valašské Meziříčí – Určice 4:1 (2:0)

Branky: 10. 81. Horák, 45. 73. Macíček – 49. Zbožínek. Rozhodčí: Gasnárik – Dohnálek, Skřítecký. ŽK: Pászto, Hrdlovič – Matoušek, Los. Diváků: 120.

Sestava Určice: Nejezchleb – Ján, (46. Rus), Javořík, Zbožínek, Skopalík – Zapletal (75. Pekař), Matoušek, Vaněk, Hochman – Halouzka (60. Bokůvka), Los. Trenér: Evžen Kučera.