Do vedení se svěřenci Evžena Kučery dostali už v 11. minutě, když účet utkání otevřel kapitán domácích Tomáš Los.

„Od první do devadesáté minuty jsme šli jenom za vítězstvím. Kdybychom vyhráli 10:0, tak se nikdo nemohl divit. Jenom v první půli jsme tam měli dalších šest nebo sedm vyložených šancí,“ říkal po utkání trenér Kučera.

„S výhrou můžeme být spokojení, ale ty zahozené šance nás trochu mrzí. S tím máme trochu problémy, budeme se na to muset zaměřit na tréninku,“ pokračoval.

Jeho tým ještě do konce první půle mohl přidat další branky, ztroskotával ale na brankáři Benčíkovi nebo na vlastní střelecké nemohoucnosti. Hrozilo i na druhé straně, Určice však dolanské šance ustály a mohly se dál věnovat své hře.

Ve druhém poločase už Určice dominovaly absolutně. Obrana Dolan hořela jako papír a domácí mohli v 55. minutě přidat druhý zásah, o který se postaral obránce Jakub Coufal, jeden z nejlepších hráčů utkání. V závěru pak ještě přidal pojistku svoji druhou brankou Los.

„Nemáme obránce, bohužel. Kvůli zranění nám chyběli dva beci a to se prostě promítne,“ litoval po zápase dlouholetý kouč Dolan Jiří Navrátil.

Ten zároveň uznal, že Určice měly v utkání jednoduše navrch.

„Soupeř byl lepší. Určice byly fotbalovější, dynamičtější, bojovnější a zaslouženě vyhrály. Hodně posílily. Ať už Skopalíkem do obrany, který má velký přehled, nebo Vodákem, který má obrovské kvality. Je to velmi kvalitní mužstvo, které dovede podržet balon, umí zrychlit,“ podotkl Navrátil.

Jeho protějšek Kučera byl zase mdlým výkonem Dolan poněkud zaskočen.

„Částečně mě to překvapilo. Vím, že pan Navrátil je velmi kvalitní trenér, minulý rok u nás uhráli bod. Mají velice kvalitní fotbalisty, ale tentokrát rozhodlo, že jsme chtěli víc a hráli jsme s větším nasazením,“ shrnul.

Jeho mužstvo domácí přesvědčivou výhrou napravilo výbuch ve druhém poločase v Oskavě. V úvodním kole sezony tam prohrálo 2:1, přestože v poločase vedlo 1:0. Po změně stran ale více pozornosti věnovalo diskuzemi s rozhodčím než samotné hře.

„Směrem k rozhodčímu tentokrát nepadlo ani slovo, soustředili jsme se jenom na svůj výkon a podle toho to taky vypadalo. Když budeme hrát takhle celou sezonu, tak nemůžeme mít žádné problémy,“ nechal se slyšet Kučera, který prozradil i recept, jak své svěřence z minulé porážky dostal.

„Když to řeknu přímočaře, tak v úterý kromě toho, že dostali vynadáno, tak dostali i hodně zabrat. Od středy jsme se už ladili na tento zápas,“ usmíval se.

TJ Sokol Určice – FC Dolany 3:0 (1:0)

Branky: 11. a 89. Los, 55. Coufal. Rozhodčí: Krobot -Válek, Motal. ŽK: Vodák, Plajner – Václavík, Holly, Duda, Penc. Diváků: 200

Určice: Nejezchleb – Coufal, Skopalík, Peka, Javořík (23. Plajner) – Bokůvka, Vaněk (84. Hochman), Los, Rec (81. Vitásek) – Vodák, Kiška. Trenér: Evžen Kučera.

Dolany: Benčík – Čapek, Penc, Novák, Václavík – Holly, Bergmann, Zapletal, Dlabal (65. Liška) – Duda, Zachar. Trenér: Jiří Navrátil.