Hosté přijeli do Určic jen se základní sestavou a dvěma náhradníky a jedním z nich byl brankář. První gólová šance se naskytla domácím v 9. minutě. Ullmann dal míč z autového vhazování uprostřed hřiště za hostující obránce nabíhajícímu Trajerovi, ale ten mířil zprava nepřesně. Po dalších dvou minutách už ale Určičtí vedli. Trajer se zbavil kličkami Čermáka i Cundrly, před značkou pokutového kopu vystřelil a gólman Jurčák neměl šanci. Když pak vystřelil naproti Adamec, míč prolétl těsně okolo brankové tyče do autu. Nejezchleb ale dráhu míče spolehlivě kontroloval.

Trajer pak vyhrál u rohového praporku souboj o míč s Cundrlou, odcentroval zprava k vzdálenější tyči branky hostí a Kiška ji hlavičkou, u země, trefil. Los pak po zdařilé kličce Křivanovi parádně vystřelil a dlouhán Jurčák vyrazil míč u pravého vinklu své svatyně na roh. Požehnané výšky své postavy využíval často při nákopech Zlatohorských i domácí gólman Nejezchleb.

Do přestávky uklidňující druhý gól Určičtí nedali a nestihli to ani do konce střetnutí. Ve 49. minutě netrefil Los branku hostí technickou střelou ze vzdálenosti necelých dvaceti metrů a vzápětí mu nepříjemnou střelu zleva Jurčák zneškodnil. Naproti zabránil Nejezchleb ve střelbě Stavinohovi, předcházel centr Karlíka. Ošemetnou Kiškovu tečovanou střelu pak vyrazil Jurčák na roh a na opačné straně hřiště vyboxoval Nejezchleb po rohovém kopu míč, který se nebezpečně stáčel do jeho branky.

Domácí Trajer potom spálil střeleckou tutovku po přihrávce od Borůvky. To se hrál už delší dobu vyrovnanější fotbal a do poslední čtvrthodiny vstoupili hosté s velikým elánem. Střela Minky prolétla v blízkosti domácí brankové tyče do zámezí a naštěstí pro Určické se nic špatného neudálo ani po přihrávce Křivana Sklenaříkovi. Ale ze zasloužené druhé branky se už nemohli radovat ani členové určického týmu, prostor mezi brankovými tyčemi netrefil Coufal, následně neprošla hodně nadějná přihrávka Lose Trajerovi a Losovu střelu zprava pak Jurčák kryl.

„Toto důležité utkání jsme museli vyhrát,“ zaháněl po utkání zjevný stres trenér vítězů František Pitron.

„Z toho pramenila nervozita na našich kopačkách při práci s míčem, zejména nepřesnost v přihrávkách. Vzadu se nám to potom často otvíralo a nápravy stály hodně sil. Měli jsme dost gólových šancí, hosté téměř nic. Ale očekával jsem, že zde budou po posledních vysokých porážkách více odevzdaní, zvláště když přijeli až půl hodiny před začátkem utkání a ani se nestačili pořádně rozhýbat.

Zlobili nás po začátku utkání, než jsme otevřeli skóre zápasu, a pak v závěru, kdy vsadili vše na vyrovnání. Doma máme až na prohru s Jeseníkem dobrou bilanci. Dobře hrajeme vzadu a když je soupeř ochotný hrát fotbal a nezazdívá obranu, tak se nám daří i vpředu. Ale dnes mne zklamala naše záložní řada, snad až na Javoříka. Nevytvářela hru, nepřipravovala útočné akce.“

„Dnes to bylo s naší hrou už solidnější,“ viděl lepší příští lodivod Zlatých Hor Petr Ševčík. „Kluci už běhali a bojovali, bylo vidět, že chtějí hrát. Při troše štěstí jsme zde mohli uhrát bod. Až se ještě znovu chytne i náš útočník Sklenařík, věřím, že se chytne i celé mužstvo. Je nás málo, doplácíme na zranění.“

TJ Sokol Určice – TJ Zlaté Hory 1:0 (1:0)

Branka: 11. Trajer. Rozhodčí: Molík – Válek, Boček. ŽK: Hatle, Javořík – Minka, Adamec. Diváků: 150.
TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Ján, Ullmann, Peka, Mlčoch – Coufal, Los (87. Gottvald), Hatle (46. Bokůvka), Javořík – Kiška (89. Hochman), Trajer. Trenér: František Pitron.
TJ Zlaté Hory: Jurčák – Čermák, Žáček, Cundrla, Karlík – Minka, Stavinoha (87. Bota), Křivan, Sláma – Adamec, Sklenařík. Trenér: Petr Ševčík.