Zápas přitom začali velmi dobře. Už v sedmé minutě z pravé strany poslal domácí do vedení Tomáš Los. Určice se po vstřeleném gólu vyhouply do sedla a soupeře zatlačily. Bohužel v devětadvacáté minutě se dostal Kovařík do rychlého brejku, kličkou obešel vyběhnuvšího Pitáka a srovnal na 1:1. Zbožínek mohl vedení vrátit svému celku, ale jeho hlava skončila nad bránou hostů. Poločas tak skončil vyrovnaným stavem 1:1.

Po změně stran domácí přestali běhat a toho soupeř dokázal využít. V padesáté páté minutě poslal hosty do vedení Lukáš. O minutu později nastřelil Kovařík břevno určické svatyně. Vyrovnání měl pak na kopačce Los, ale jeho střelu z voleje zázračně vychytal Ognyanov. Čtyři minuty před koncem sebral Určicím poslední naději na úspěch Kovář, který se ve skrumáží před Pitákem nejlépe zorientoval.Vzápětí se prosadil i Kovařík, ale jeho gól sudí ne-
uznal kvůli ofsajdovému postavení. Duel tak skončil výhrou hostů.

„Jednoduše nás soupeř předčil v soubojích jeden na jednoho. Na začátku druhého poločasu se u nás nikomu nechtělo běhat, což nechápu. Hosté to vyhráli hlavně individuálními kvalitami v soubojích jeden na jednoho," posteskl si kouč Určic Zbožínek.

„Bylo těžké tady uhrát body. Věděli jsme, že domácí hrají bez zábran, mají jen pět bodů. Začali jsme velmi špatně, všude jsme byli pozdě. Ve druhé části jsme byli důraznější a tím jsme taky vyhráli," oddechl si trenér Vítkovic Pohorelli.

TJ SOKOL URČICE – MFK VÍTKOVICE 1:3 (1:1)

Branky: 8. Los – 29. Kovařík, 55. Lukáš, 86. Kovář. Rozhodčí: Groser – Kozubík, Poláček. ŽK: Machynek – Taraba, Dvořák, Červeňák, Kovář, Jonek, Lukáš, Kovařík. Diváků: 156.

Určice: Piták – Zelina, Zbožínek, Bokůvka, Javořík (81. Pavel) – Zapletal, Svozil, Vaněk (69. Haluza), Hochman – Machynek, Los. Trenéři: Ivo Zbožínek a Michal Skopalík.

Vítkovice: Ognyanov – Taraba, Červeňák, Prokeš, Dvořák – Lukáš, Kovář (87. Pilař), Hruzík, Jonek (67. Bystrý) – Stanovský (72. Blucha), Kovařík. Trenéři: Tomáš Pohorelli a Oldřich Jakubek.⋌ (hor)