Určice začaly opravdu laxně a hned ve druhé minutě byly potrestány. K přímému kopu se postavil Pászto a jeho střela se dostala až před Nejezchleba. Tam byl připravený pohotový Sviták a míč poslal za brankovou čáru. Hosty rychlé vedení povzbudilo. Markův únik jen s problémy řešil Skopalík. Na druhé straně zahrozil Haluza, ale jeho střela z dálky nedala Kmecikovi žádnou práci. Iniciativa byla po většinu první půle na kopačkách hostů. Roupec ani Lasovský však své velké příležitosti neproměnili. Kučerovi svěřenci tak po pětačtyřiceti minutách prohrávali se štěstím jen o jeden gól.

„Štve mě, že jsme se na soupeře připravovali celý týden. Věděli jsme, že budou hrát dlouhé balony. Taky jsme věděli, že bude každý souboj na hraně únosnosti. Bohužel jsme nastoupili jako banda školáků," kritizoval své svěřence trenér Určic Evžen Kučera.

Po změně stran se domácí trošku zvedli, ale na obrat zápasu to nestačilo. Určice se sice okamžitě radovaly z gólu, ale ten nebyl kvůli ofsajdu uznán. Valaši však i nadále zlobili a vytvářeli si nebezpečné šance. Určické střely 
z dálky nedělaly Kmecíkovi příliš velké problémy. Naopak domácí obrana několikrát propadla a dělala Nejezchlebovi pořádné vrásky. V osmdesáté minutě se dostal do úniku Výmola, Nejezchleb byl však pozorný. O tři minuty později se sami řítili na určickou bránu Sviták s Drápelou. Sviták však volil nepochopitelnou přihrávku, a tak Drápelova trefa doplatila na ofsajdové postavení. Valašské Meziříčí se přece jen dočkalo druhé radosti. Čtyři minuty před koncem vypadl Nejezchlebovi po rohu míč z rukou a Sviták se nemýlil. Určice tak překvapivě padly 0:2.

„Co k tomu říct? Jsem naštvaný," přiznal určický lodivod Kučera a pokračoval 
v hodnocení duelu: „Ve druhém poločase jsme se trošku zvedli. Soupeři jsme se vyrovnali nasazením. Měli jsme 
i několik gólových šancí. No, gólových? Spíš to byly závary. Spokojený být nemůžu. Jsem 
z toho spíš rozčarovaný."

„V naší situaci potřebujeme vyhrát každý zápas. Udělali jsme po prohře v Otrokovicích změny v sestavě, což přineslo úspěch," usmíval se kouč hostů Jan Navrátil. „První poločas jsme zvládli velmi dobře, bohužel ve druhém jsme si tolik nevěřili. Naštěstí jsme určické šance dokázali zlikvidovat. Výhra 2:0 
z venku je pro nás super," dodal.

TJ SOKOL URČICE – TH VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 0:2 (0:1)

Branky: 2., 86. Sviták. Rozhodčí: Horák – Lakomý, Drápal. ŽK: Svozil, Pekař – Sviták, Drápela. Diváci: 230.

Určice: Nejezchleb – Bokůvka, Škoda, Skopalík, Javořík – Schön (79. Pekař), Svozil, Vaněk, Hochman – Haluza (68. Bednář), Los (46. Zapletal). Trenér: Evžen Kučera.

Valašské Meziříčí: Kmecík – Roupec, Jíša, Michálek, Vykydal – Lasovský (81. Drápela), Sviták, Pászto, Plešek, Marek (62. Macíček) – Horák (75. Výmola).Tre­nér: Jan Navrátil.