Zbožínkův celek přitom nevstoupil do utkání nejlépe. Už ve druhé minutě chyboval Bokůvka a Škrobák se dostal do úniku. Nejezchleb jej však zastavil.

Hosté hráli prvních dvacet minut prim a Určické snad ve všem přehrávali.

V sedmadvacáté minutě svůj tlak proměnili na úvodní branku. Ondřejka vystřelil z hranice šestnáctky a nedal Nejezchlebovi šanci.

V zápětí mohl srovnat Svozil, ale jeho dělovka orazítkovala jen břevno a tyč.

Až v šestatřicáté minutě se mohli radovat i domácí. Skopalík posunul míč Zbožínkovi, ten nevystřelil a našel volného Lose, který srovnal na 1:1.

„V první půlce jsme měli snad tři samostatné úniky, bohužel jsme je neproměnili. To podle mě zápas rozhodlo," řekl karlovický lodivod Radek Malina.

„Ze začátku jsme chtěli hrát něco jiného. Chtěli jsme na ně vletět, ale prvních dvacet minut byla hrůza, která vyvrcholila gólem. Poté jsme se však zvedli a podařilo se nám vyrovnat," popisoval úvodní část určický trenér Ivo Zbožínek.

Po změně stran se domácí tým zlepšil a začal být nebezpečnějším. Svozil, Los, Zbožínek ani Vaněk své slibné příležitosti nepřetavili v branku.

Karlovičtí také několikrát ohrozili Nejezchleba, ale neúspěšně. Zápas tak pomalu směřoval k remízovému konci

V osmdesáté druhé minutě se v šestnáctce nejlépe zorientoval Svozil a poslal přece jen Určice do vedení. To už si Hanáci uhlídali a konečně mohou slavit.

„Ve druhé půlce jsme nedali další šance a domácí nám dokázali dát gól. Gratuluji jim," krčil rameny smutný trenér hostů.

„Bylo to utrápené a vydřené. Chybí nám víc klidu a sebevědomí ve velkém vápně. Nedokážeme proměnit jasné šance," posteskl si Zbožínek a přiznal, že jeho tým měl na Karlovice speciální motivaci: „Říkalo se, když ne proti nim, tak proti komu, ale zas tak jasný tento zápas nebyl. Byl to nejtěžší zápas od té doby, co tým vedeme."

TJ SOKOL URČICE – FC VELKÉ KARLOVICE 2:1 (1:1)

Branky: 36. Los, 82. Svozil – 27. Ondřejka. Rozhodčí: Smekal – Soukal, Urbánek. ŽK: Haluza – Štuler. Diváků: 107.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Zbožínek, Skopalík, Bokůvka – Machynek (90– Walter), Svozil, Vaněk, Los, Hochman – Haluza (71. Zapletal). Trenéři: Ivo Zbožínek a Michal Skopalík.

Karlovice: Sváček – Křenek, Štuler, Mikula, P. Píšek – Červenec, Ondřejka, Melichařík (74. J. Píšek), Vašut (81. Králík) – Škrobák, Pavelka (61. Barčák). Trenér: Radek Malina.