Začátek utkání patřil spíš domácím fotbalistům, vynutili si rohové i přímé kopy, Ullmann opět předvedl nebezpečné autové vhazování až k chumlu hráčů na malém vápně. Přehlédnout však nebylo možné ani dvě nebezpečné chyby kterých se dopustili domácí zadáci při rozehrávce před vlastní brankou. Neplatili za ně. Jinak se v průběhu první čtvrthodiny nic vážného neudálo. Až v 16. minutě se ocitl míč v gólové šanci na kopačce jesenického Woiteka, který ale od růžku malého vápna Nejezchlebovu branku přestřelil. Super příležitost měl pak naproti ve 34. minutě Trajer.

Z levé strany postupoval s míčem sám proti brankáři Mrlinovi, ale ten stačil vyrazit jeho střelu k bližší tyči na roh. Nabídnout spolupráci však s Trajerem žádný ze spoluhráčů k brance neběžel. Další šanci měl Trajer po centrovaném přímém kopu Lose do uličky a za obránce hostí. Los jimi obvykle vyniká, ale Trajer opět neuspěl. Stejně tak se potom nezadařilo před Mrlinou ani Coufalovi a vrcholem střeleckého zmaru Určických v průběhu prvního poločasu byla Trajerova bomba do břevna jesenické branky těsně před přestávkou.

Po změně stran centroval z přímého kopu před branku hostí dobře i Hochman, ale v šanci neuspěl ani Ullmann. Spoluhráči Lose nedokázali využít ani dalších jeho centrů které měly oči, ale v 55. minutě Určičtí přece jen vedli. Los se rozhodl zahrát přímý kop z blízkosti velkého vápna netradičně, místo střely přes zeď z těl hráčů přistrčil míč vpravo Ullmannovi.

Ten jej potáhl k brankové čáře a centru před branku využil Trajer k otevření skóre zápasu. Za dalších devět minut ale dostali hosté po faulu na Plháka od rozhodčího právem příležitost vyrovnat z penalty a Sedlák jí využil. Zbytečně získaná druhá žlutá karta z ruky rozhodčího pak přinesla Ullmannovi samozřejmě i červenou a to už bylo zřejmé, že v poslední čtvrthodině už Určičtí nebudou moci potřebného dosáhnout. Žádný stěžejní hráč, jakým je pro určický tým i Ullmann, na hřišti chybět nemá…

V 78. minutě dali hosté dokonce ještě svůj druhý gól, po rychlé akci po levé straně se moc dobře trefil sedmnáctiletý Furik. Mimichodem, všichni fotbalisté hostí, kteří střídali své spoluhráče, se narodili v roce 1993! – Potom si už Jeseničtí tříbodový zisk hlídali, ale přesto se ještě objevil před brankářem Jeseníku v nadějné gólovce těsně před koncem utkání Gottwald. Srovnání skóre však oslavovat nemohl.

„Bylo to napínavé,“ líbilo se trenérovi FK Jeseník Ladislavu Krobotovi, „v prvním poločase jsem s hrou našich spokojen nebyl, probuzení nastalo až po inkasovaném gólu. Způsob hry Určických známe, přesto nás někdy jejich nákopy za naše obránce přiváděly do nouze. Po Ullmannově vyloučení jsme už ale domácí tým přehrávali. Kvalitní příprava a širší hráčský kádr než jsme měli na jaře, to nám přináší dobré ovoce. Chyběly nám dnes opory Zykmund a Glac, ale má je kdo nahradit.“

„Takové utkání se mně těžko hodnotí,“ zamýšlel se určický kouč František Pitron. „gólových šancí jsme měli dost a doplatili jsme na jejich neproměňování. Ale do koncovky musí chodit před branku soupeře víc našich hráčů. Jeden tam nic nesvede. Jeseník má dobré mužstvo, rychle přechází do útoku. Po zbytečném vyloučení Ullmanna jsme už byli bezzubí. Naši hráči si stále neuvědomují, že jakékoliv řeči na hřišti vedou jen ke škodám.“

VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol Určice – FK Jeseník 1:2 (0:0)

Branky: 55. Trajer – 64 Sedlák z penalty, 78. Furik. Rozhodčí: Dubravský – Štětka, Vedral. ŽK: Ullmann, Coufala, Peka, Javořík – Ivanič, Harazin, Kysela. ČK: 74. Ullmann. Diváků: 150.
TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Gottwald, Ullmann, Peka, Mlčoch – Hochman (63. Ján), Hatle (29. Bokůvka), Coufala, Javořík – Los, Trajer (82. Žídek). Trenér: František Pitron.
FK Jeseník: Mrlina – Harazin, Sedlák, Keltner, Skoupil – Ivanič (85. Kysela), Juriš (87. Nepožitek), Woitek, Mravec (62. Franěk) – Plhák, Chovan. Trenér: Ladislav Krobot.