Určičtí vstoupili do utkání nadějně, ve 22. minutě zařídil jejich vedení Javořík, když poslal míč z nepříjemného úhlu do brankové sítě bělotínského gólmana Majerského k vzdálenější tyči. Jenže, stejně jak tomu bývá na určickém trávníku často, vedení domácích fotbalistů, a někdy i vícególové, ještě ke konečnému vítězství nevede. Tentokrát to hrozilo opět, ve 25. minutě vyrovnal Novosad na 1:1 a o pět minut později už Bělotínští vedli zásluhou Šatánka.

Druhý poločas ale Určickým vyšel. Po zahájení třetí půlhodiny střetnutí se postavil k míči při standardní situaci Svozil, před brankou hostí se pak dobře zorientoval Škoda a trefil na 2:2. Do konce utkání potom ještě dvakrát zabodoval Svozil. Když chyběla do konce boje čtvrthodina, tak zavěsil z dvaceti metrů krásnou střelou na 3:2 a čtvrtý gól přidal ještě těsně před koncem duelu. To vystřelil ze vzdálenosti dvanácti metrů, míč se otřel o tyč branky Majerského a skončil v síti.

Ohlasy trenérů

„Tak jsme tedy vyhráli,“ oddechl si určický trenér Svatopluk Kovář, „ale stále nejsme z nejhoršího venku. Můžeme si za to ale sami, neměli jsme na jaře, ale i na podzim zbytečně ztrácet body. Začali jsme dnes velmi nervózně a projevovalo se to zejména při střelbě. Dali jsme sice vedoucí branku, ale dalších vyložených gólových šancí jsme nevyužili. Například Trajer i Los zahodili po dvou. Bělotínští si vypracovali v průběhu prvního poločasu velmi dobré střelecké příležitosti tři a dvě proměnili v góly,“ říká Kovář.

„O přestávce jsem našim hráčům zdůrazňoval, že je ještě dosti času k obratu, že musíme hrát zodpovědně, ale klidně a trpělivě. Kluci se vzpamatovali, začali jezdit, jak je potřebné a gólové šance začali proměňovat. Přesto, že byl Majerský velmi dobrým strážcem bělotínské branky, třikrát jsme ho překonali. Navíc ještě nevyšla v dobré pozici Škodovi hlavička a Los trefil jen spojnici tyče a břevna bělotínské branky. V sobotu budeme bojovat doma do posledního dechu o velmi potřebné tři body v utkání s kandidátem na postup do divize, B-týmem 1. HFK Olomouc. Bude to moc těžké, ale jak se říká, naděje umírá poslední,“ věří kouč Určic Svatopluk Kovář.

TJ Sokol Určice – TJ Sokol Bělotín 4:2 (1:2)

Rozhodčí: Machala – Tomeček, Šrámek. Branky: 75. a 87. Svozil, 22. Javořík, 65. Škoda – 25. Novosad, 30. Šatánek. ŽK: Ullmann – Březík, Šatánek. Diváků: 250.
Určice: Nejezchleb – Kocourek, Ullmann, Žáček, Mlčoch – Hatle, Škoda, Svozil, Javořík (60. Hochman) – Los, Trajer. Trenér: Svatopluk Kovář.
Bělotín: Majerský – Eleš, Janovský, Bočan, Haluzík – Březík, Kozák, Peša, Hrazdil – Novosad, Šatánek (71.Kainar). Trenér: Martin Nešťák.

VLASTIMIL KADLEC