Zápas na jednu branku, který měl asi skončit daleko vyšším rozdílem, tak si budou návštěvníci pamatovat toto utkání. Přitom nescházelo mnoho a Určice si mohly z Olomouce odvézt bod. Ale po pořádku.

Domácí mladíci v první půli ovládali hru, ale neuvěřitelně se trápili v zakončení. Kromě zahozených šancí Schimka, který přestřelil ze dvou metrů, nebo Krejčího, který promarnil samostatný únik téměř z poloviny hřiště, se domácím přece jen podařilo získat dvoubrankový náskok.

Ve 13. minutě otevřel skóre z dorážky Martin Krejčí a v 21. Kouřil využil ke druhé brance špatného odkopu brankáře Nejezchleba, který ovšem jinak přiváděl domácí střelce k šílenství.

„Měli jsme tolik šancí, kdyby poločas byl 5:0, těžko by se mohl někdo divit. O přestávce jsem hráče varoval, že musí hrát dál ve stejném duchu, protože, pokud dá soupeř kontaktní gól, bude zle,“ řekl kouč Holice Milan Nekuda.

A měl pravdu. Na začátku druhé půle Holice znovu promarnila několik šancí a po hodině hry snížil Vaněk. Chvíli před koncem pak hosté už už sahali po bodu. Po dlouhém autovém vhazování však míč proskotačil kolem branky až do zámezí.

1. HFK Olomouc B – Sokol Určice 2:1 (2:0)

Branky: 13. M. Krejčí, 21. Kouřil – 60. Vaněk. Rozhodčí: Dubravský – Rýpar, Klíma. ŽK: Ullmann, Hradečný, Žáček (Určice). Diváků: 200

HFK Olomouc B: Pavelka – Vykydal, T. Krečí, Schimek, Neužil – Dohnal, Smékal, Kouřil, Salatin, Galajda, M. Krejčí. Trenér: Milan Nekuda.

Určice: Nejezchleb – Dokoupil, Žáček, Ullmann, Hradečný - Havlena,Vaněk, Javořík, Kroutil (71. Mikeš) – Kryl, Cibulka. Trenér: Svatopluk Kovář.