Jaké máte pocity po postupovém zápase?

Je to super pocit. Udělali jsme tuto sezonu velký kus práce, v některých zápasech jsme potřebovali trochu toho pověstného štěstíčka, ale určitě jsme si ten postup zasloužili. Nikdy jsem nic takového nezažil, je to můj nejvyšší postup, který v kariéře mám. Za mě je to tedy vrchol kariéry.

Vy jste tu od začátku nové éry 1. SK Prostějov. Dokázal jste si představit, že budete jednou slavit postup do druhé ligy?

Ve třetí lize jsme už o postupu pár sezon snili, vždycky jsme skončili na nepostupovém místě a měli jsme trochu v hlavách, že bychom už mohli konečně postoupit, a konečně se to podařilo. Myslím si, že si Prostějov tu druhou nejvyšší soutěž zaslouží. Diváci budou chodit, stadion na druhou nejvyšší soutěž mít budeme.

Vy jste k tomu všemu dnes vsítil nádhernou branku, napadlo vás hned, že zkusíte ze třiceti metrů vystřelit?

Úplně hned mě to nenapadlo. Někdo na mě ale křikl „vystřel" a já to tedy zkusil. Nemám bůhvíjak tvrdou střelu, moc branek z dálky tedy nedávám. Ale první rok ve třetí lize se mi podařilo dát podobný gól, takže se to sem tam povede. A kdo ví, třeba si přenesu střeleckou formu i do druhé ligy.

Jaký byl klíčový faktor, který rozhodl o tom, že na rozdíl od minulých sezon právě tuto postoupíte?

Nikdy jsme tu neměli žádný problém v kolektivu. Ale tento rok jsme byli velice dobře semklí. I hráči, kteří nehrávali, svou roli přijali a pomáhali jinak. Navíc byli všichni perfektně přichystaní do zápasu, protože jsme hodně střídali. Všichni hráči si zaslouží naprosté uznání. Tým nedělá základní jedenáctka na hřišti, ale všech osmnáct až pětadvacet lidí i s funkcionáři. Pokud všichni pracují, jak mají, tak to jde pak poznat.

Díky vašim výkonům přicházelo postupně i více fanoušků. Potěšilo vás to?

Samozřejmě, my jsme rádi za každého fanouška. Nehrajeme to jen pro sebe, ale i pro ostatní. Musím říct, že jsme i díky nim hráli doma dobře, vyhráli jsme tu na jaře většinu zápasů, pouze jednou jsme remizovali a jednou prohráli. To je také lákadlo pro prostějovský fotbal a na druhou ligu by místo tisícovky fanoušků mohlo přijít klidně i patnáct set. A třeba s větším počtem fanoušků můžeme myslet i na solidní umístění ve vyšší lize.

Autor: Dominik Voráč