„Dnes jsme narazili na opravdu hodně kvalitní mužstvo, hosté byli daleko fotbalovější než my, určitě budou letos jedním z hlavních adeptů na postup," uznal sportovně kvality protivníka trenér Zlatých Hor Milan Biedrava, jenž v minulém kole musel skousnout prohru v Ústí gólem inkasovaným až v nastaveném čase.

Napravit předchozí smolný zápas se tak týmu z městečka na hranicích s Polskem nepovedlo, když i tentokrát znovu inkasoval jeden z gólů během závěrečných vteřin.

Od 15. minuty však domácí vedli, když jim vyšel rychlý brejk, kdy po autovém vhazování posunul Charalambidis ideálně míč na Brücknera, jenž zakončil přesně. Po přestávce ale střelecky úřadovali hosté.

„Utkání musím hodnotit tak, že jsme zkrátka prohráli s lepším mužstvem, ale rozhodující góly jsme bohužel dostali po hrubkách našich zkušených hráčů. Vyrovnání přišlo po chybě gólmana, který včas nevyběhl, vítězná trefa hostů padá na vrub stopera Škody. Třetí gól jsme dostali v devadesáté minutě ze standardky, kdy už se zápas jen dohrával," uvedl dále Biedrava.

Hostům vyšel nástup do druhé části, když hned v 52. minutě dostali míč za obranu Zlatých Hor a osamocený hráč překonal Švrčinu, jenž zůstal stát na brankové čáře.

V 80. minutě poté konický brankář poslal dlouhým výkopem na polovinu soupeře míč, který se dostal až za domácího stopera Škodu a nabíhající útočník Konic si jej stačil zpracovat, zasekl a dal na 1:2.

To již domácí hráli bez vyloučeného Minky, který po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Chvíli po gólu navíc putovali stejným směrem i domácí Škoda a konický Novotný po vzájemné strkanici.

„Mrzí mě, že se zápas dohrál v dost vypjaté atmosféře, kde některým hráčům prostě ujely nervy. Byl to docela vyhecovaný zápas," dodal trenér domácích fotbalistů.

Definitivní podobu výsledku dali hosté v 90. minutě krásnou střelou z trestného kopu přímo do šibenice.

FK Zlaté Hory – Sokol Konice 1:3 (1:0)

Branka Zlatých Hor: 15. Brückner. ŽK: Madejczyk, Dočekal, Minka – Novotný, Řehák, Růžička, Cetkovský. ČK: Minka, Škoda – Novotný. Rozhodčí: Paštinský – Chládek, Motlíček. Diváci: 100.
Zlaté Hory: Švrčina – Madejczyk, Škoda, Karlík, Plhák – Dočekal, Hoffmann, Minka, Petroš (74. Zálešák) – Brückner (81. Plhák), Charalambidis. Trenér: Milan Biedrava.
Konice: ani při úsilí, které se rovná úsilí spojeneckých sil při pátrání po Bin Ládinovi, se reportérům Deníku nepodařilo přimět funkcionáře z klubu Sokol Konice k předání jakékoliv informace týkající se zápasu se Zlatými Horami. Proč? To asi neví ani On.

tabulka.