Do avizovaného počtu 25-26 hráčů, kteří by měli absolvovat úvod letní přípravy, tak ještě několik jmen chybí. „Ještě pět šest hráčů přijde. Ale pak to samozřejmě musíme zúžit. Teď budeme takto trénovat čtrnáct dní a pak dojde k zeštíhlení kádru, aby nás bylo kolem dvaceti,“ popsal Machala současnou situaci v týmu.

Nový kouč Prostějova si pochvaluje především konkurenci v útoku.

„Jsem hlavně rád, že tady zůstal Karel Kroupa. To je dobrá zpráva. Jsem rád i za Hapala s Machálkem, protože to posílí konkurenci v útoku. Oba navíc můžou hrát i z kraje, což je velká výhoda,“ těší zkušeného kouče.

V nejbližších dnech dorazí také slíbené posily ze Srbska. Brankář Stefanović z CZ Bělehrad a ofenzivní záložník Vladimir Petrović z druholigového klubu FK Jagodina. V mužstvu dále zůstavá i zkušený obránce Schuster. Klub se naopak rozloučil s Hýblem, Malým či Hladíkem.

S novým týmem se Machala začal seznamovat v pondělí, kdy hráčům naordinoval úvodní trénink.

„Byl to takový klasický první trénink. Jen hra a výběh. Teď se moc nerozlišuje, jestli je to na kondici nebo hru. Stejně nebude moc času, takže kondiční i herní část bude probíhat hromadně,“ vysvětlil Machala.

První prověrkou pro jeho mužstvo bude v sobotu turnaj v Počátkách u Jihlavy, kde Prostějov narazí na druholigisty Vlašim, Znojmo a Táborsko.

„Jsem rád, že máme takový kvalitní turnaj. Bude to dobrá příprava. Hráčů budeme mít víc, tak můžeme vystřídat obě jedenáctky,“ kvituje Machala.

Na velké sehrávání ale podle prostějovského kouče nebude moc času. Už 22. července Prostějov odehraje první kolo Mol Cupu proti Mohelnici a o týden později začne novou sezonu MSFL zápasem v Rýmařově.

Kromě sobotního turnaje tak Hanáky čekají už jen tři přípravné zápasy proti HFK Olomouc, Frýdku Místku a Ústí nad Orlicí. „Musíme to dát hodně rychle dohromady, abychom soutěž začali dobře,“ uvědomuje si nový trenér „Eskáčka.“

Autor: Ondřej Kašlík