Na hlavním strůjci prostějovského návratu na českou fotbalovou mapu Františku Jurovi byla po posledním zápase s Mikulovicemi patrná velká úleva. V roli ředitele 1. SK a trenéra 1. FK dokázal splnit prakticky všechny cíle. Parádní postupovou tečku pak udělal až Petr Papoušek ve čtvrté nastavené minutě.

„Jsou to infarktové stavy. Na začátku jsme brzy inkasovali a mužstvo bylo dole. Ale pak se zvedlo a byla vidět jeho vůle. Někdy až moc, chyběla nám lehkost. Ale vybojovali si to na hřišti sami, já si toho obrovsky cením a je to skvělý pocit. Ukázalo se, že máme výbornou partu a já klukům musím za všechno poděkovat," vyprávěl Jura po zápase, který nabídl vynikající podívanou.

„Trošku mi to připomnělo ten první zápas, když jsme do divize nastoupili. Přijel Brumov a my ho v parádním utkání porazili 4:3. Teď to bylo něco podobného, přišel plný dům, hrálo se nahoru dolů," vrátil se na úplný začátek prostějovského působení v divizi. To nabralo nejvyšších obrátek na jaře, kdy se 1. FK stal absolutně nejúspěšnějším týmem soutěže.

„Odehráli jsme na jaře třináct zápasů, z nichž máme deset výher a tři remízy," počítal Jura.

Do konce sezony ještě zbývají odehrát dva zápasy a Hanáci budou chtít svoji sérii neporazitelnosti prodloužit.

„Budeme určitě chtít vyhrát oba zápasy a dokončit jaro bez porážky. Budeme se snažit, abychom soutěž dohráli důstojně," plánoval Jura.

Úspěch mladých fotbalistů

Postup mužského týmu navíc přišel v týdnu, kdy jeden z největších úspěchů prostějovské historie oslavila i jeho mládež, respektive její část, která reprezentovala město na největším mládežnickém turnaji v České republice McDonald's Cup. Ve dvou kategoriích bral Prostějov celorepublikové zlato a bronz.

„Je to fantastický úspěch. Být první a třetí ve dvou kategoriích, které byly, je fantastický úspěch. Je vidět, že se nám vyplácí projekt sportovních tříd. Všechno, co jsme tady nastartovali, začíná dostávat smysl, a to možná i dřív, než jsme čekali. Určitě to byl nejlepší týden za dobu, co v 1. SK Prostějov jsem," doplnil s úsměvem František Jura.