Po zahájení střetnutí byli chvíli útočnější hosté, ale brzy o sobě začali dávat vědět i Určičtí. Když se dohrávala první čtvrthodina, centroval před branku hostí zleva Svozil, Trajer si míč zpracoval a otevřel skóre zápasu. Vynikající bombu Hatleho pak zblokoval tělem kapitán Hněvotína Barčík a za chvíli přelétl míč po hlavičce Trajera břevno Romanovského branky.

Po dvaceti minutách hry ale mlsal Trajer podruhé, když usměrnil do sítě míč po centru Javoříka, tentokrát zprava. V domácím týmu pak nastalo až přílišné uklidnění i ztráta koncentrace a Hněvotínští to dokázali hned potrestat. Ještě než byla naplněna první půlhodina střetnutí, snížil Skoumal na 2:1.

Za šest minut poslal Los před branku hostí od postranní čáry asi čtyřicetimetrový centrovaný přímý kop a Trajer svou možnost čistého hattricku neodmítl! Přes nepříznivý stav se hosté nevzdávali, domácí gólman Nejezchleb bez práce rozhodně nebyl.

Když se hrálo deset minut po změně stran, mohl být Trajer střelcem i čtvrtého gólu, ale netrefil. Los pak zahrával další centrovaný přímý kopa a znovu připomněl, jako už mnohokrát, že je technika jeho kopů na značné výši. Kocourek ale šanci nezužitkoval a za chvíli spálil gólovou tutovku i Hochman po centru Trajera.

Určickým hrála navíc velmi nezodpovědně i záložní a obranná řada a za to vše zaplatili svěřenci trenéra Kováře velmi draze. Když pak ještě Javoříkův míč odrazilo břevno a Trajerova střela zprava potom prolétla bezeškodně okolo Romanovským opuštěné brankové čáry, utrpěli domácí šok. V rozmezí necelých čtyř minut obdrželi dvě branky, nejprve od Šulce a po Barčíkově rohovém kopu ještě od Skoumala. Na vítězný gól měli následně Určičtí čtvrt hodiny času, ale už jej nedali.

Ohlasy trenérů

„Chtěli jsme pro klid uhrát bod a to se nám podařilo,“ zahájil spokojeně hodnocení trenér Hněvotína Radek Šindelář.

„Nezačali jsme dobře, kluci až moc vymýšleli a taktické pokyny nedodržovali. V první půli utkání nám domácí utekli dvakrát do dvougólových náskoků. Pozměnil jsem poněkud sestavení hráčů a o přestávce se v naší šatně hodně hovořilo… Následně hráli moji svěřenci skutečně nadoraz a za druhý poločas je musím pochválit. Ale moc se mně líbil v domácím dresu Los, neustále hledal přihrávkami výhodně postavené spoluhráče.“

„Když nezvládneme tak dobře rozehrané utkání, to prostě nejde,“ zlobil se určický kouč Svatopluk Kovář. „Máme přece v týmu zkušené hráče a takoví musejí podobný průběh utkání zvládnout. Prohrávali jsme osobní souboje, snad desetkrát nám zahrává soupeř rohové kopy do stejného místa a pak z toho dostaneme gól na 3:3. Po hrozných individuálních chybách jsme zbytečně inkasovali. Nestačí, když se daří v útoku, zodpovědně se musí hrát i v obranné činnosti.“

VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol Určice – FC Hněvotín 3:3 (3:1)

Rozhodčí: Krobot – Pěček, Kopecký. Branky 14., 20. a 34. Trajer – 28. a 75. Skoumal, 72. Šulc. ŽK: Dokoupil, Kocourek, Los. ČK: 78. Dokoupil. Diváků: 230.
Určice: Nejezchleb – Dokoupil, Ullmann, Škoda, Kocourek – Javořík, Los, Svozil, Hochman – Hatle, Trajer. Trenér: Svatopluk Kovář.
Hněvotín: Romanovský – Homola, Barčík, Zamykal, Novák – Pořízka (46. Chabičovský), Skoumal, Macourek, Fabianek (85. Filip) – Kment (36. Keluc), Šulc. Trenér: Radek Šindelář.