„Jsme dohodnuti s hráčem i Mutěnicemi,“ potvrdil Ladislav Minář, zlínský trenér a ředitel klubu.

Právě dres jihomoravského třetiligového celku oblékal Skácel naposledy. „Chtěl bych se někam ještě posunout. Když to půjde, tak třeba do druhé ligy. Nějaká lana mám už natažená, ale nechci to zakřiknout,“ vykládal Skácel v průběhu jara.

Nyní se mu jeho přání plní. Včera absolvoval ve Zlíně první trénink a po něm si s Minářem plácl. „Po odchodu Baránka máme jako jedničku Kořínka a jinak samé mladé kluky. Potřebovali jsme k němu někoho zkušeného,“ vysvětloval Minář angažmá známého bouřliváka.

Více než dvoumetrový brankář odstartoval svou kariéru v Olomouci, kde se jako sedmnáctiletý stal jedničkou prvoligového týmu. Poté se ale ve zlém rozešel s tamním šéfem Jiřím Kubíčkem a až na polovinu sezony v Drnovicích se už v české nejvyšší soutěži neuchytil.

„Co jsem se s Jindrou bavil, tak Zlín bere jako jednu z posledních šancí vrátit se do velkého fotbalu. A tak to taky bereme my,“ uvedl Minář na adresu 29letého prostějovského odchovance.

Skácel se bude muset dostat do formy

Dobře přitom ví, že Skácel není ve vrcholné formě.

„Je jasné, že má určité manko. Za dva měsíce by měl být ale stoprocentně připravený,“ je přesvědčený kouč Tescomy.

Jedničkou tak i nadále zůstává Aleš Kořínek, který převzal po sestupu z první ligy žezlo po Vítu Baránkovi. Z toho, že by Skácelův příchod mohl Kořínka negativně ovlivnit, ve Zlíně obavy nemají.

„Aleš mi říkal, že to bude určitě mnohem lepší než s Braňou Rzeszotem,“ připomněl trenér zlínských gólmanů Marek Kalivoda sezonu 2002/03. Tehdy Rzeszoto chytal za Tescomu a jeho náhradníci Novák s Kořínkem se se slovenským samorostem moc nemuseli. „Aleš i Jindra hrají golf. Budou v pohodě,“ dodal s úsměvem Kalivoda.