Hapal se trefil třikrát proti Novým Sadům a o víkendu dalšími dvěma góly otočil i výsledek generálky proti divizní Vrchovině. Před čtvrteční premiérou proti Uničovu tak oprávněně cítí střeleckou formu.

„Musím říct, že se cítím výborně, jak fyzicky, tak psychicky. Jen už by to chtělo, aby začala sezona. Ta příprava je fakt dlouhá,“ cítí Lukáš Hapal.

Když loni v létě přišel do Prostějova, očekávalo se, že vedle Karla Kroupy bude hlavní střeleckou zbraní týmu. Ofenzivní univerzál se ale na podzim střelecky trápil a v MSFL vstřelil jediný gól.

„Příčiny jsem nenašel, ale trochu jsem si přes zimu odpočinul. Doléčil jsem veškerá zranění, to se pak člověk cítí dobře. I psychicky mě ta příprava nakopla. Absolvoval jsem veškeré tréninky a v posledních dvou zápasech se ke mně přiklonilo i štěstíčko,“ cítí Hapal naději na zlepšení.Lukáš Hapal

Závěr zimní přípravy Prostějovu výrazně zkomplikovalo počasí. V únoru tým absolvoval soustředění v Chorvatsku a po návratu domů už měl v plánu hrát výhradně na přírodní trávě. To ale klimatické podmínky neumožnily.

„V tom Chorvatsku byly super podmínky. Všichni jsme si pochvalovali, že jsme konečně na trávě. Ten pohyb je jiný než na umělce. Ale přijeli jsme zpátky a je takové počasí, jaké je,“ postěžoval si Hapal.

Do jara vstupuje Prostějov na prvním místě s jednobodovým náskokem na Velké Meziříčí. Zálusk na postup si dělá i třetí Kroměříž, která ztrácí na lídra tři body.

„Podle mě bychom se neměli ohlížet na ostatní. Tenhle půlrok bude hlavně o nás. Když k tomu přistoupíme všichni zodpovědně, musíme tu soutěž vyhrát,“ hlásí odhodlaně prostějovský útočník.

Držím tátovi palce, aby se Sparta zvedla

Ještě větší výzvu než je postup do druhé ligy teď plní jeho otec. Pavel Hapal se ujal trenérského kormidla v pražské Spartě, která se v první lize krčí až na pátém místě. Klub tak odvolal italského kouče Stramaccioniho a místo něj si vybral právě bývalého útočníka olomoucké Sigmy.

„Samozřejmě jsme to taťkovi všichni přáli. Držíme mu palce, aby se Sparta zvedla a začala vyhrávat,“ doufá Lukáš Hapal, sám sparťanský fanoušek.

Já jsem odjakživa fandil Spartě. U mě se nic nezměnilo, jen teď budu mít dvojnásobnou radost, když vyhrají,“ usmívá se Lukáš Hapal.

Ve Spartě navíc nepůsobí jen jeho otec, ale i bratr. Šestnáctiletý Ondřej Hapal totiž střílí góly v mladším dorostu pražského klubu.

„Musím říct, že můj bráška je talentovaný fotbalista a věřím, že o něm za pár let uslyšíme i v áčku nebo někde v lize, protože on na to má,“ nepochybuje starší bratr Lukáš.