Jaké jsou v A-mužstvu FC Kralice na Hané před novým ročníkem krajského přeboru hráčské změny? Kteří hráči odešli a kteří noví přišli?

Hostující brankář Števula se vrátil do Určic a dále odešli Němec, Kamenov, Répal a Valtr. Přišli Šatný a Krejčí z 1. SK Prostějov, Kováč z Konice, Císař z Vysočina/, Škoda z Uničova a Procházku s Milerem jsme přeřadili z našeho B-mužstva do áčka.

Kteří fotbalisté budou na podzim oblékat kralické dresy na postech brankářů, obránců, záložníků a útočníků?

Hájení prostoru mezi brankovými tyčemi bude svěřeno gólmanům Davidovi Krejčímu a Radimu Milerovi, úkoly obránců budou plnit Jan Dočkal, Libor Martinka, Jan Hladčík, Filip Škoda, Tomáš Procházka a Ondřej Novotný, v záložní řadě budou hrát Martin Neoral, Dominik Šatný, Lukáš Troneček, Jan Nečas, Vít Císař a Alois Lexa a v útoku Martin Kováč, Petr Dostál a Jaroslav Lehký.

Kteří muži, kromě trenéra, budou stále v blízkosti mužstva?

Asistenta mít nebudu, vedoucím mužstva je Jan Novotný a masérem Vítek Císař.

Jak probíhá letní příprava a na co se s kolektivem nejvíc zaměřujete?

S ohledem na poměrně výrazné změny v hráčském kádru se zaměřujeme především na stabilizaci jednotlivců a kolektivu, dále na zažití nového systému hry pro řadu nových fotbalistů týmu a na herní disciplínu. Na zdokonalení kondice v krátké letní přestávce mnoho času není.

S jakými výsledky jste už odehráli přípravné zápasy?

Absolvovali jsme již tři, všechny na našem kralickém trávníku. Pivín jsme porazili 5:4, Chropyni 3:2, ale s Novými Sady jsme prohráli 0:2.

S kterým soupeřem začínáte nový ročník přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu, kdy a kde?

Začínáme předehrávaným zápasem prvního kola nové soutěže, už ve čtvrtek 6. srpna v Kojetíně

S jakým průběhem podzimu 2015 by byl kralický trenér spokojen?

S takovým, který nepřinesl nějaké mimořádné nepříjemné události a při pohledu na závěrečnou podzimní tabulku by byl u FC Kralice na Hané zisk tak okolo třiadvaceti získaných podzimních bodů.

Autor: VLASTIMIL KADLEC