Tím první byl útočník David Trajer, který vstřelil dva góly. Tím druhým pak špílmachr Jaroslav Svozil, který navzdory zranění odehrál poslední půlhodinu a vstřelil krásný gól, když ve stylu Karla Poborského přeloboval domácího gólmana.

Zápas přitom nezačal pro Pivín dobře a po pěti minutách ve Smržicích prohrával. Těsně před koncem poločasu ale hosté vyrovnali a ve druhé půli už svého soupeře přehrávali.

„To je naše klasika. Vždycky prvních pět minut zůstaneme ještě v šatně. Ale pak jsme si za tím šli a byla to zasloužená výhra,“ cítil dvougólový střelec hostů Trajer.

Na nepovedeném začátku se podle pivínského kouče podepsala poslepovaná sestava.

Hlavní hvězda Pivína Jaroslav Svozil mladší začal se zraněním jen na lavičce, chyběli také Švéda a Pospíšil a trenér Jaroslav Svozil starší nasadil do základu teprve šestnáctiletého Stanislava Vrbu.

Právě toho v 58. minutě nahradil Jaroslav Svozil mladší, který nastoupil i s poraněnými vazy v koleni. Jeho zranění se ale na hřišti nijak neprojevilo a jeho role byla nakonec klíčová.

„Je to náš rozdílový hráč. Cítil se na čtyřicet minut a prakticky udělal zápas. Sám jeden gól dal a na dva nahrál,“ chválil svého syna trenér Jaroslav Svozil starší.

Ze Svozilových přihrávek těžil hlavně útočník David Trajer, který po přesných pasech zkušeného záložníka za obranu vstřelil dva góly. „Jejich obránce Ivo Zbožínek se v závěru vytáhl dopředu a v obraně vznikla díra. Z toho jsme pak těžili,“ všiml si Trajer.

TJ Smržice - TJ Sokol v Pivíně 2:4 (1:1)

Branky: 5. Studený, 80. Dostál - 44. Fýrbort, 57. a 76. Trajer, 66. J. Svozil. Rozhodčí: Jelen - Šrejma, Němec. ŽK: Kotlár, Aleš Studený - Valtr, Frýbort. Diváci: 177.