V konečném účtování soutěže pak šumperský tým končí druhý za postupujícími Novými Sady, k tomu se může pochlubit vizitkou mužstva, které inkasovalo během třiceti kol nejméně gólů, dohromady třiadvacet.

„Naše výhra mohla být sice ještě vyšší, ale na druhou stranu si určitě vážíme povedeného výsledku i výkonu na závěr soutěže," prozradil úvodem šumperský kouč Zdeněk Strouhal.

Domácí se prosadili hned po čtvrthodině hry, kdy Podhorný při své šanci nejprve trefil gólmana, ten jeho pokus vyrazil, aby následně poslal míč za čáru Lukas.

„Ten rychlý gól nám hodně pomohl a určil další ráz zápasu, soupeř najednou nemohl pouze bránit a byl nucen otevřít hru," řekl dále trenér Šumperku, jehož svěřenci měli i nadále navrch.

Domácí dobře napadali a díky rychlému přechodu do útoku se ještě do přestávky postarali o další dva góly.

Nejprve po centru Valenty skóroval hlavou Lukáš Horák, potom stejný hráč upaloval zcela sám na bránu, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Demeter – 3:0.

Za tohoto stavu dal šumperský kouč ve druhé části prostor také mladým hráčům z lavičky, na hřiště se tak dostali gólman Šafář či další dorostenci Ondráček, Šabršula a Rýznar.

„Po přestávce už byla naše převaha opravdu výrazná, šli jsme snad tak pětkrát sami na bránu, škoda, že jsme některé šance nedotáhli do úspěšné koncovky, každý gól se počítá a zejména pro mladé kluky je vstřelená branka obrovskou psychickou vzpruhou," dodal Zdeněk Strouhal.

Přesto se během druhého dějství dokázali domácí prosadit ještě dvakrát, v obou případech se o šumperské góly postaral talent Miroslav Podhorný, který navíc předtím než vystřídal, stačil trefit tyč.

„V hodnocení celé sezony je to pro nás samozřejmě obrovské zklamání, sestoupili jsme. Do Šumperku jedeme s tím, že k záchraně nám stačí bod, ale po půlhodině hry prohráváme tři nula a to už se pak těžko něco dohání," uvedl zklamaný trenér Konice Roman Jedlička.

„Ve druhé části jsme už soupeře pouštěli do šancí svými strašnými chybami, tady měl Šumperk velkou převahu. Na druhou stranu, když jsme se dostali do nějaké příležitosti my, nejsme schopní si s ní poradit," dodal smutným hlasem trenér sestupující Konice.

FK SAN-JV Šumperk – Sokol Konice 5:0 (3:0)

Branky: 15. Lukas, 25. L. Horák, 30. Demeter (pen.), 55. a 60. Podhorný.
Šumperk: Kreizl (46. Šafář) – Hruda, Skopal, Z. Horák, Valenta (60. Rýznar) – Nemeth – Klemsa, L. Horák, Demeter (55. Šabršula), Lukas (46. Ondráček) – Podhorný (65. Křepelka). Trenér: Zdeněk Strouhal.
Konice: Rec - Bílý, Rus (75. Krása), Řehák, Drešr – Antl, Sedláček, Kořenovský, Schön (30. Procházka) – Kamený, Bláha. Trenér: Roman Jedlička.