„Tyto zápasy proti týmům ze spodku tabulky bývají hodně těžké a hráče jsem na tohle upozorňoval. Protivník velice dobře bránil a vždy je to o tom dobývání branky, jestli proměníte své šance, nebo ne," konstatoval úvodem šumperský kouč Zdeněk Strouhal.

Již v první půli měli domácí dvě obrovské možnosti, kdy mohli otevřít skóre. Nejprve šel sám na bránu Horák, později Šalamoun napálil pouze břevno odkryté klece a bezbrankové skóre tak vydrželo až do přestávky.

Zdroj: KFS Olomouc

„Kdybychom něco z toho proměnili, hrálo by se nám daleko lépe, takto jsme se i ve druhé části dlouho trápili. Klenovice jsou sice poslední, ale obětavě bojovaly a určitě pro nás byly hodně nepříjemným soupeřem, když si vytvořily i pár slibných brejkových situací," prozradil dále Zdeněk Strouhal.

Jeho tým pak vysvobodila až úspěšně zahraná standardka v 78. minutě hry, kdy Klemsa z pravé strany dlouhým centrem na vzdálenější tyč našel hlavu nabíhajícího Šalamouna, jenž poslal balon nekompromisně do sítě.

V samotném závěru mohli domácí těsný náskok pojistit, leč nejprve zahodil dvě dobré šance střídající Lukas, potom mohl přidat svůj druhý gól v zápase Šalamoun, ale po jeho střele se míč prokutálel jen těsně vedle pravé tyče.

„Jeli jsme do Šumperku s tím, nedostat kotel, navíc mi chybí tři hráči základní sestavy, takže ta obava o výsledek byla větší. Očekával jsem, že domácí budou kombinačně lepší a otevřít proti nim hru, by byla sebevražda," přidal se s hodnocením trenér Klenovic Petr Navrátil.

„Bylo jasné, že když nedostaneme dlouho gól, domácí budou nervózní, bohužel po standardce se prosadili a zasloužili si vyhrát. Nemáme umělku, takže řada našich hráčů byla z tohoto povrchu trochu vyjevená, ale myslím si, že na tom menším hřišti to bylo pro nás výhodnější. Na velké hlavní ploše by nás domácí rozebrali daleko snadněji," dodal Petr Navrátil.

Šumperk tak díky vítězství nyní ztrácí pouhé dva body na vedoucí a doposud suverénní Nové Sady, které však mají k dobru neodehraný duel proti Mohelnici B.

„Vyhráli jsme a splnili tedy roli favorita, ale mrzí mě, že většina našich akcí byla ve finální fázi až příliš nervózní, nepřesná a kostrbatá, proto z toho dnes bylo takové trápení," uvedl na závěr šumperský lodivod Zdeněk Strouhal.

FK Šumperk – TJ Sokol Klenovice na Hané 1:0 (0:0)

Branka: 78. Šalamoun. ŽK: Reichl, Klemsa, Lukas – Lakomý, Všianský. Rozhodčí: Silný – Podhajský, Bartůněk. Diváci: 50.
Šumperk: Kreizl – Hruda, Herynek, Skopal, Valenta - Klemsa (87. Rýznar), Šalamoun, Reichl, Horák (67. Macek), Demeter (76. Lukas) – Křepelka. Trenér: Zdeněk Strouhal.
Klenovice: Polách – Vitásek, Lakomý, Šlézar, Smejkal – R. Cetkovský (87. Krč), O. Cetkovský, Všianský, Komárek – Borovský, Přikryl (70. Pytela). Trenér: Petr Navrátil.