Zástupci 1. FK Prostějov už v neděli oznámili, že se jim podařilo dohodnout přesun divize E se všemi stranami, stále se ale čekalo až na konečný verdikt výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky. A ten konečně přišel.

„Po těch všech tahanicích je to konečně úplně dořešené. Všichni jsme za to moc rádi, protože je to velký krok k tomu, aby se do Prostějova vrátil fotbal na vysoké úrovni a k tomu, abychom udrželi vysoký standard u naší mládeže. Pro tu jsme to celé dělali,“ řekl trenér 1. FK Prostějov František Jura.

„Výkonný výbor převod členských práv z FC Vítkovice na 1. FK Prostějov schválil. Prostějov je řádným účastníkem divizní skupiny E,“ informoval Deník ve čtvrtek aktuálně nejvyšší muž českého fotbalu – I. místopředseda FAČR za Moravu Dalibor Kučera.

V průběhu týdne se některé kluby z Ostravska proti zařazení Prostějova do divize ohradily.

Podle Kučery ale FAČR nemohl jednat jinak, protože se jednalo o rozpor mezi právem insolvenčním a spolkovým, laicky řečeno mezi právem civilním a právem fotbalovým.

A v takovém případě je civilní právo nadřazeno tomu fotbalovému. Kdyby FAČR převod členksých práv neschválila, vystavila by se riziku žalob, protože by znemožnila insolvenčnímu správci FC Vítkovice Ladislavu Tetery uspokojovat věřitele, tedy jeho zákonem danou povinnost.

Fotbalová asociace tak musela ustoupit a převod práv povolit.

Prostějovský klub pod názvem 1. FK vstoupí do nového ročníku divize E v sobotu, kdy na hřišti v ulici Za Místním nádražím hostí od 16.30 Brumov.

Jeho funkcionáři ale zatím stále neví, jestli do Prostějova dorazí. nelíbí, jakým způsobem se Prostějov do soutěže dostal. Je to celé podivné,“ uvedl Marian Opat, jeden ze dvou statutárních zástupců FC Elseremo Brumov.

Dorazí Brumov?

Jak se ostře sledovaný oddíl zachová, není v tuto chvíli jasné.

„Pokud se k bojkotu připojí všechny týmy divize a stvrdí to podpisem, nenastoupíme,“ potvrdil Opat.

Brumov by v tom případě prohrál kontumačně a od Řídicí komise pro Moravu a Slezsko navíc vyfasoval mastnou pokutu. Trenér Prostějova František Jura věří, že Brumov dorazí.

„Doufám, že přijedou. Chápu, že některé kluby s tím mají komplikace, ale my je přece měly taky. My jsme nikomu nic neukradli. Splnili jsme všechny legislativní podmínky, které před nás byly postaveny,“ zdůraznil Jura.

„To, že se do konce dotáhlo až teď, když už je sezona rozehraná, přece není naše vina,“ upozorňuje.

„Taky z toho nemáme radost, ale my jsme asociaci zažádali o přesun už v červnu. Nemůžeme za to, že se to tak protáhlo. Teď už ale chceme hrát konečně fotbal,“ doplnil.