Je to k zamyšlení, protože tyto výpadky se Spartě v soubojích se silnými týmy stávají pravidelně. Naprosto se nedivím rozladění trenéra Vrby, který na takové věci není zvyklý. Ve Spartě se mu ale už poněkolikáté stalo, že mužstvo nedostatečně připravil na velice dobře hrajícího protivníka.

Slovácko převedlo nadstandardní výkon a trenér Svědík dokazuje, že se dá dobře hrát i s týmem starších hráčů. Protože to není o věku, ale o výkonnosti.

Dalším poraženým víkendu byla bohužel naše Sigma. V hrůzostrašném zápase nedokázala zvítězit nad Hradcem Králové, kdy vedla již 2:0. Jenže špílmachr hradeckých Vlkanova vzal otěže zápasu na svá bedra a fantastickým individuálním výkonem, kdy neustále obcházel statickou obranu Olomouce, vytvořil řadu nebezpečných situací. Nakonec se statistikou jeden gól a jedna vybojovaná penalta byl rozhodujícím faktorem vyrovnání.

15. kolo FORTUNA:LIGY Sigma Olomouc - Hradec Králové Radim Breite
Sigmě se vrací stopeři, ale marodka trvá. V Budějovicích hraje o postup mezi osm

Tým Sigmy byl zdecimován absencemi hlavně v obranných pozicích, nicméně trestuhodné promrhání takového vedení může být v této fázi sezóny velkým problémem hlavně pro psychiku hráčů. 

O vítězích uplynulého víkendu je jasno. Slavia naprosto deklasovala Jablonec. Udělala si z něj trhací kalendář a znovu se zaskvěly výkonem opory. Stanciu hraje v obrovské formě. Lingr se stává naprostým bombarďákem a taktéž Kuchta nenápadně navyšuje své střelecké konto. Už má sedm zásahů.

Na druhé straně začíná být něco hodně divného, když i zkušený matador Petr Rada řekne, že si neví se svým týmem rady. Jablonec se prezentuje na ligových trávnících velmi ospale, kdežto v evropském poháru bojuje o postup.

Futsalisté SK UP Olomouc prohráli doma s Hodonínem v bláznivém zápase 7:8.
FOTO: Bláznivý zápas, k.o. dvacet vteřin před koncem. Futsalisté ztratili náskok

Teplice prohrály v zápase o šest bodů s Pardubicemi a jen prohloubily nešťastnou sezónu. Zřejmě nastartovaly v tomto kole let do druhé ligy. Jediný, kdo Sklářům může ještě pomoci, je  Karviná.

Tu ale koučuje výborný trenér Bohumil Páník, takže se to nestane. Věřím mu, že najde cestu, jak Karvinou před přímým sestupem zachránit.