Už v úvodní minutě střetnutí mohl otevřít skóre zápasu domácí Hochman, z levé strany ale napálil míč do těla brankáře Vytřísala a z šance zbyl jen rohový kop.

Od 6. minuty vedli zásluhou Hlaváčka naopak šternberští fotbalisté. Domácí útočnou akci pak založil Vaněk, míč převzal Hochman a jeho přízemní centr nestačil Vodák na malém vápně zužitkovat. Když začínala třetí desetiminutovka utkání, došlo ve velkém vápně Šternberských ke střetu Valtra s Bokůvkou. Rozhodčí použil píšťalku, Valtr dostal žlutou kartu a Určičtí výhodu pokutového kopu. Míč si postavil na penaltovou značku Los a bylo srovnáno na 1:1.

Za chvíli spálil před určickou brankou vyloženou gólovou šanci Vinkler a na opačné straně hřiště zase Holly, když zprava zvolil bombu a přestřelil. Ve 27. minutě vystřelil prudce k pravé tyči určické branky Vojtášek a snaha Nejezchleba dosáhnout na míč byla marná. Hosté vedli podruhé ještě další čtvrthodinu, ale od 43. minuty svítil na ukazateli skóre opět stav nerozhodný. Zasloužil se o něj Bokůvka. Do přestávky už zbývaly pouhé dvě minuty, a přesto se stav zápasu ještě jednou změnil. Po přímém kopu Určických brankář Vytřísal míč jen vykopl před sebe a Vaněk jej poslal za jeho záda na 3:2.

Branku hostí znovu vážně ohrozila určická tykadla už z prvního útoku po změně stran.

Ve 49. minutě naopak řešil bravurně nepříjemnou situaci gólman Nejezchleb po střele Steklého. Uklidnění členům svého kolektivu i určickým fandům v hledišti pak přinesl Vodák dvěma svými góly v probíhající 50. i 56. minutě utkání.

Diváky potom bavily velice zajímavé momenty i nadále. K vidění byly pohledné akce zásluhou obou celků, hrál se otevřený fotbal. Nechyběla také celá řada dalších zahozených střeleckých příležitostí, zejména u šternberské branky. Jedné pak ještě Určičtí využili, po pravé straně hřiště vedl míč Vodák, namísto hodně nadějné střely poslal míč nezištně nabíhajícímu Losovi a ten stanovil konečný tenisový výsledek 6:2. Sám pak ještě pohrdl dalšími dvěma góly. Tři minuty před koncem zápasu vybojoval Matoušek umně míč, předal jej Losovi a ten přízemní střelou z pravé strany nejtěsněji minul vzdálenější tyč Vytřísalovy branky. Po chvíli se pak ještě několika kličkami zbavil hostujících obránců a z šance prostor mezi brankovými tyčemi znovu netrefil.

„Byly mně tento týden dopřány mnohé krásné fotbalové zážitky," byla po utkání první slova určického lidivoda Evžena Kučery pro média.

„Po středečním vítězství nad litovelskými fotbalisty pak následovalo páteční setkání s fotbalovými kamarády z minulých let při utkání nás starších v rámci oslav osmdesátin určické kopané. Bylo to moc dojemné, byl jsem naměkko. A dnes ještě přibylo takové vítězství nad Šternberkem. Zpočátku jsme se sice opět nevyvarovali až hrubých chyb, trápí nás stále marodka a nepřítomní moc chybí. Potom už ale byla velmi kvalitní naše útočná fáze a ve druhém poločase se k výtečnému výkonu vypnuli i záložníci se zadáky. Vyhovuje nám otevřený fotbal, proto také hrajeme lépe na cizích hřištích než doma. Když přijedou soupeři, kteří zalezou a kopou, tak si nezahrajete. Ve druhém poločase jsme dnes zahráli jak už dlouho ne," hovořil tentokrát hodně nadšeně Evžen Kučera.

„Vydařil se nám začátek utkání," líbilo se nejprve trenérovi FK Šternberk Oldřichu Sklenářovi, „ale potom jsme nezvládli závěr prvního poločasu ani začátek druhého a pustili jsme domácí do hry. Platili jsme za fotbalové chyby, Určičtí jich uměli využívat. Takový výsledek je pro nás ale až hodně krutý. Hrajeme však aktivní otevřený fotbal doma i na hřištích soupeřů a chtěli jsme tak hrát i proti takovému soupeři, jakým jsou Určičtí. Když jsme dostali čtvrtý gól, byli jsme už odevzdaní…" krčil rameny kouč Sklenář.

TJ Sokol Určice – FK Šternberk 6:2 (3:2)

Branky: 21. z penalty a 80. Los, 50. a 56. Vodák, 43. Bokůvka, 45. Vaněk – 6. Hlaváček, 27. Vojtášek. Rozhodčí: Kopecký – Knoll, Samek. ŽK: Matoušek, Hochman, Holly – Kymlička, Valtr, Steklý. Diváků: 250.

TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Petržela, Vaněk, Peka, Ján – Bokůvka, Matoušek, Holly (71. Javořík), Hochman – Vodák (80. Halouzka), Los. Trenér: Evžen Kučera.

FK Šternberk: Vytřísal – Frieb (69. Hlaváč), Sklenář, Kymlička, Coufal – Vinkler (69. Šrámek), Valtr, Mudrák, Steklý – Vojtášek, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.

Autor: Vlastimil Kadlec