„Musím ale uznat, že tentokrát ten bod bereme. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém už jsme se skoro nedostali za půlku a domácí měli po vyrovnání další šance. Ve stavu v jakém jsme, je to pro nás cenný bod," hodnotil konečný výsledek trenér Konice Roman Jedlička nakonec pozitivně.

Dvougólového vedení se Konice ujala na konci prvního poločasu díky slepeným gólům Martin Schöna. Ten šel dvakrát sám na brankáře. Poprvé díky dobré práci Čižmara, jenž vyhrál souboj s obráncem soupeře, podruhé už k Schönovi prošel míč bez další pomoci.

Šternberk začal dotahovat po přestávce, kdy na rozdíl od první půle s podporou větru. Pomohla také trojice střídání, ke kterým trenér Sklenář sáhl trochu neobvykle hned v poločase.

„Museli jsme do toho sáhnout. V první půli, jakoby se nám nechtělo běhat. Bylo potřeba něco změnit a trochu to vyhecovat. Nakonec to pomohlo," prohlásil Oldřich Sklenář, trenér Šternberka.

Jeden z náhradníků, Jaroslav Valtr, snížil v 62. minutě z penalty za faul na Hlaváčka na 1:2. „Byla to taková naše dětská chyba, souboj v rohu vápna. Možná kdybychom to udrželi déle na stavu 2:0, měli bychom větší šanci na vítězství," mínil kouč Jedlička.

O náskok přišla Konice definitivně o deset minut později po gólu Jurečky. „Měli jsme hrát asi kompaktněji. Soupeř hrál doma, dotahoval a přesto nám chodil do brejkových situací, což je asi špatně," přemýšlel trenér hostů nahlas.

Vzhledem k tomu, že další šternberské šance už ale jeho svěřenci přestáli bez úhony, mohl být po utkání spokojený. „Samozřejmě dvakrát za sebou nevyhrát ze stavu 2:0, to by se stávat nemělo. Šternberk byl ale poměrně kvalitním soupeřem, takže nakonec tu remízu bereme," dodal.

To na druhé straně zdaleka spokojenost nevládla. „Podle mě jsme odevzdali dva body," nebral si Sklenář servítky. „Z naší strany to byl hlavně v prvním poločase chodecký fotbal. Po přestávce jsme to ale zlepšili. Soupeře jsme přišpendlili k jeho bráně a vytvořili jsme si i dost šancí. Bohužel jsme to už ale neotočili. Příště musíme začít takhle hned od začátku," měl jasno domácí trenér.

FK Šternberk – Sokol Konice 2:2 (0:2)

Branky: 62. Valtr z pen., 72. Jurečka – 42. a 43. Schön. Rozhodčí: Jelínek – Motal, Svozil. ŽK: Jurečka, Coufal – Bednář, Václavek, T. Řehák, R. Řehák.

Šternberk: Vytřísal – Havlík (46. Sklenář), Novosad, Kymlička, Tomanec (46. Vinkler) – Coufal, Mudrák (46. Valtr), Kuba, Hlaváček – Jurečka, Hlaváč. Trenér: Oldřich Sklenář.

Konice: Mühlhauser – Václavek (84. Bílý), R. Řehák, Rus, Růžička – Bednář (90. Jurník), Kořenovský, Sedláček, Schön (84. Antl) – Čižmar, T. Řehák. Trenér: Roman Jedlička.