„Naši hráči odevzdali vynikající výkon. Jak se říká, šli na krev. Výborně také chytal branká Vytřísal," chválil trenér Šternberku Oldřich Sklenář.

Začátek zápasu byl pro domácí jako ze zlého snu. Už po necelých deseti minutách hasil na poslední chvíli nebezpečnou situaci Sklenář za pomoci faulu a musel pod sprchy. Navíc Určice dostaly výhodu penalty.

Jenže kanonýr Los trefil jen do tyče a pro Šternberk se pomalinku začalo všechno obracet k lepšímu.

V 18. minutě šly sice Určice přece jen do vedení, když se Losovi povedlo odčinit penaltový nezdar.

„Dvacet minut bylo z naší strany ještě dobrých, ale řekl bych, že penalta a vyloučení nám spíš ublížily. Domácí se semkli, naopak my jsme prožívali zápas blbec," řekl trenér Učic Evžen Kučera.

Zbytek prvního poločasu už, alespoň co se gólové produkce týká, patřil Šternberku. Nejdřív krásnou ranou z trestného kopu z pětadvaceti metrů vyrovnal Vojtášek. A po rohovém kopu o chvíli později poslal Valtr Šternberské dokonce do vedení.

„Do poločasu jsme to pak nějak zvládli. První poločas byl ještě celkem vyrovnaný, ale po přestávce nás hosté zavřeli na naší polovině a měli několik šancí," řekl Sklenář.

Přesto Šternberk své vedení ještě navýšil. Brejkovou situaci zakončil Hlaváček.

„Rozhodnuto ale ještě zdaleka nebylo. Určice měly minimálně tři jasné gólové situace, které skvěle pochytal Vytřísal. Marek Frieb pak ještě jednou odkopával z brankové čáry," doplnil Sklenář.

Dvakrát neuspěl Bokůvka, po jedné šanci zazdili Los i Vodák. „Kdybychom dokázali alespoň snížit, dalo se s utkáním něco dělat. Věřím, že bychom to prolomili a třeba zápas ještě otočili. Ale nebylo nám to asi souzeno," poznamenal Kučera.

Deset šternberských statečných vydrželo bez další inkasované branky až do konce. „Takové vítězství vždycky povzbudí, navíc ještě proti prvnímu týmu tabulky. V předchozích zápasech jsme měli trochu smůly v zakončení, tak jsme si to dnes vynahradili," usmíval se Sklenář.

To stále s náskokem vedoucí Určice mají trochu starosti. „Leží na nás nějaká deka. Snad to otočíme už ve středu. V Troubkách jsme měli vyhrát 8:2, ale neproměnili jsme šance, minulý týden s Dolany jsme si nezasloužili nic. Dnes snad ano, ale nepovedlo se to. Musíme to zlomit," dodal Kučera.

FK Šternberk – Sokol Určice 3:1 (2:1)

Branky: 27. Vojtášek, 30. Valtr, 57. Hlaváček – 18. Los. Rozhodčí: Svozil – Kašpar, Boháč. ŽK: Hlaváček, Kymlička, Steklý – Skopalík, Javořík. ČK: 10. Sklenář (Šternberk).

Šternberk: Vytřísal – M. Frieb, T. Frieb, Sklenář, Tomanec – Havlík (64. Steklý), Valtr, Kymlička, Coufal (75. Hlaváč) – Vojtášek (78. Vinkler), Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.

Určice: Nejezchleb – Pospíšil (63. Halouzka), Skopalík, Peka, Javořík – Petržela, Holly, Vaněk (65. Vaněk), Bokůvka – Los, Vodák. Trenér: Evžen Kučera.