Jaká byla konkurence?

Zúčastnili jsme se již mnoha turnajů, ale konkurence na Qanto Cupu byla jednoznačně největší. Přispěl k tomu i obrovský počet týmů.

Pořadatelé měli strach z počasí. Jak vypadala hřiště a celkově organizace turnaje?

Naštěstí během turnaje příliš nepršelo. Pořadatelé udělali maximum. Hlavní hrací plochy byly výborné. Tréninkové hřiště sice vypadalo hůře, víc se ale asi nedalo udělat. Myslím si ale, že ve Svitavách mají kvalitnější zázemí.

V osmifinále a semifinále jste zvítězili až na penalty. Byli jste nervózní?

Nervózní jsme samozřejmě byli, ale zvládli jste to v klidu. V obou případech jsme proměnili všechny tři pokusy. Podržel nás brankář, který vždy jednu střelu vychytal.

Jak byste zhodnotil vaše výkony?

Myslím si, že jsme byli lepší ve všech utkáních. Jeden zápas ve skupině jsme ale o gól prohráli. Bylo to pouze o tom, zda dáme zavčas gól. Utkání se hrají pouze dvakrát osm nebo deset minut. Pokud nevstřelíte rychle branku, soupeř se zatáhne.

V čem jste převyšovali zbytek?

Rozhodla hlavně individuální hráčská kvalita. Většina z nás hrála nebo ještě hraje klasický fotbal na vysoké úrovni. Navrch jsme měli i po taktické stránce.

Stojí za úspěchem pravidelná příprava?

Abych pravdu řekl, tak se příliš nescházíme. Vůbec spolu netrénujeme, jen v zimě hrajeme krajskou ligu v sálové kopané. Naší výhodou je, že máme přizpůsobivé hráče, kteří umí zahrát jak v hale s malým míčem, tak venku.

Lze srovnat vaše úspěchy v malé kopané a sálovém fotbalu?

Pří vší úctě nejsou mužstva, jež s námi hrají krajskou ligu, tak kvalitní jako na Qanto Cupu. V sálovce bylo hned po několika kolech jasné, že budeme hrát o první místo. Šlo jen o to, kolik bodů zbytečně poztrácíme. Druhé místo po základní části a třetí na finálovém turnaji tak pro nás bylo mírným neúspěchem.

Dosud žádný tým nevyhrál Qanto Cup třikrát. Změníte to příští rok?

Samozřejmě chceme vyhrát i potřetí. Bude to ale těžké. O kvalitě turnaje svědčí i to, že se ještě nikomu nepodařilo vítězství obhájit.

Jiři Možný