Prostějovským fotbalistům se stejně jako v posledních kolech podařilo jít brzy do vedení. Už v 8. minutě napřáhl Michal Pospíšil a jeho střele skončilo v šibenici brankáře Pometla. Za další tři minuty žďárský gólman kapituloval podruhé, když Papouškův roh našel hlavu Tomáše Mazoucha.

V minulých zápasech podobně rychlé vedení hráče 1. SK ukolébalo a polevili v defenzivě, proti Žďáru si ale dávali velký pozor. „I za stavu 2:0 po jedenácti minutách jsme se nikam nehnali, trpělivě jsme čekali a to je přesně to, co jsme chtěli. Dnes jsme to konečně prodali," oddechl si po utkání hlavní trenér Prostějova František Jura a narážel tím na poslední dva domácí výsledky, ve kterých jeho svěřenci vyhráli 6:4 se Zábřehem a 6:3 s Kroměříží. „Kdyby se to opakovalo, už bych to asi musel nějak řešit," podotkl Jura.

Tentokrát ale mohl být na svůj tým právem hrdý. „Od začátku jsme nepřipustili žádné komplikace. Hráli jsme dozadu zodpovědně a opět se nám povedlo vstřelit brzy branku. V poslední době to tak máme, z prvních šancí dokážeme jít do vedení, což je výborné a pak se nám hraje daleko lépe," uvedl prostějovský kouč.

Domácí mohli své vedení do poločasu ještě navýšit, ale neujal se ani další pokus Mazoucha, ani střela Martina Hirsche a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. Druhá půle odstartovala silným lijákem, gólově ale zapršelo až v 61. minutě, kdy další roh Papouška dokázal přetavit ve svou druhou branku Michal Pospíšil. Definitivní tečku pak za utkáním udělal Petr Pavlík a jeho nepříjemná střela v 80. minutě, která před brankářem Pometlem skočila a na mokrém trávníku mu proklouzla mezi prsty.

„Domácí vyhráli zcela zaslouženě, šancí měli dostatek, paradoxně vstřelili tři branky ze standardek, ale zápas jasně kontrolovali," uznal hostující kouč Petr Nedvěd. Jeho mužstvo tak stále čeká na první vítězství. Ani v Prostějově ale herně úplně nevyhořelo.

„Kromě zápasu v Třinci, kde jsme úplně propadli a toho zápasu tady, jsme všechny ostatní utkání odehráli poměrně vyrovnaně. Vždycky rozhodovalo to, že my jsme nedokázali vstřelit branku, zatímco soupeř ano. Třeba v Kroměříží jsme byli v první půlce jasně lepší, měli jsme ji vyhrát 3:0, ale nakonec jsme stejným rozdílem prohráli. Za to zatím pykáme," přemítal Nedvěd.

„Ve druhé půlce jsme chtěli hrát více po krajích, protože Žďár zahustil střed. Tohle kluci plnili, dali jsme ještě dva góly a navíc to uhráli vzadu na nulu. Dnešní výkon se mi líbil," usmíval se prostějovský František Jura. Fotbalisté 1. SK tak zvládli náročný anglický týden a ze dvou domácích zápasů po sobě vytěžili plný počet bodů. „Vyhrát doma dvakrát po sobě nikdy není jednoduché. Jsme maximálně spokojení," uzavřel Jura.

Další zápas sehraje 1. SK Prostějov v sobotu v Hulíně.

1. SK Prostějov – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 4:0 (2:0)

Branky: 8. a 61. Pospíšil, 11. Mazouch, 81. Pavlík. Rozhodčí: Fojt – Julínek, Podaný. ŽK: 36. Turek, 60. Šandera (oba Žďár). Diváků: 640.

1. SK Prostějov: Bureš – Krejčíř, Hunal (82. Hloch), Pavlík, Kazár – Hirsch, Zelenka, Mazouch, Papoušek (78. Svozil) – Machálek, Pospíšil. Trenér: František Jura.

Žďár nad Sázavou: Pometlo – Heide, Turek, Šindelka (46. Hlouš), Doležal – Pohanka, Šandera, Mašek (87. Nedvěd), Malínek – Chmelíček, Vacek (80. Němec). Trenér: Petr Nedvěd.