Před utkáním dlouho nebylo jisté, zda se vzhledem k počasí a terénu bude hrát, ale sudí nakonec shledal podmínky jako regulérní.

Prostějov o své výhře rozhodl ve druhé půli, když se po centru prosadil kapitán Karel Kroupa.

„Podmínky byly těžké, ale trochu to nahrálo nám jakožto hostujícímu týmu. Ta kvalita je na straně domácích, takže horší terén víc vyhovoval našemu týmu. Jsme rádi, že se nakonec hrálo a máme tři body,“ nechal se slyšet Kroupa.

Prostějov šel na půdě suverénně prvního týmu MSFL do vedení, když se po přihrávce za obranu přesně trefil Šteigl. Ve 26. minutě ale domácí vyrovnali z penalty a začínalo se od začátku.

Rozhodující moment přišel v 77. minutě. Centr Šteigla se i přes teč domácího obránce dostal ke Kroupovi, který si ve vápně zpracoval míč a střelou do protipohybu brankáře vstřelil svůj devátý gól v sezoně.

„Důležité bylo, že po teči ten míč šel víc ke mně a já si to rychle zpracoval,“ komentoval vítěznou trefu prostějovský veterán.

Podle něj sice měli domácí územní převahu, ale více šancí si vytvořili Hanáci.

„Vedli jsme, ale pak přišla taková diskutabilní penalta. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Oni sice měli nějaký tlak, ale kromě penalty v podstatě nevystřelili na bránu. Takže ty tři body jdou k nám zaslouženě,“ nepochybuje kapitán Prostějova.

V příštím kole čeká svěřence Oldřicha Machaly další venkovní zápas. Tentokráte půjde o derby na půdě 1. HFK Olomouc.

FC Velké Meziříčí - 1. SK Prostějov 1:2 (1:1)

Branky: 27. Dolejš z pen. - 15. Šteigl, 73. Kroupa Rozhodčí: Hájek - Drozdy, Mayer; ŽK: Kriegsmann, Smejkal, Demeter, Dolejš - Rus. Diváci: 330.

Velké Meziříčí: Kruba - Kriegsmann, Pokorný, Šimáček, Šuta - Dolejš, Komínek, Smejkal (72. Duba), Demeter - Mezlík (84. Bouček), Simr. Trenér: Libor Smejkal.

Prostějov: Jícha (46. Neoral) - Machynek, Sus, Schuster, Rus - Šteigl (84. Sečkář), Fládr, Petržela (89. Zapletal), Hapal - Petrović, Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.