V podzimním měření sil byl úspěšnější Prostějov, který díky brankám Šteigla a Kroupy vyhrál 2:1.

„V té době byla forma spíš na jejich straně. Nám tam pomohly těžké podmínky. Bylo podmáčené hřiště a silný vítr a my toho dokázali využit. Tehdy jsme tím vítězstvím nastartovali obrat,“ vzpomíná na říjnové utkání útočník Karel Kroupa, který v této sezoně nastřílel úctyhodných 24 branek.

Hned deset gólů nasázel zkušený útočník během května, kdy stihl i dva hattricky.

„Tušil jsem, co se ode mě očekává. Jsem rád, že jsem to naplnil. Ještě nějaké góly chci do konce sezony vstřelit,“ plánuje Kroupa, který v posledních dvou kolech těží z fungující spolupráce s Janem Koudelkou.

Ten se nyní přesunul na post podhrotového hráče a v posledních dvou duelech dal z této pozice pět gólů. Předtím Koudelka nastupoval na kraji zálohy, kde zdaleka tolik produktivní nebyl.

„Je to něco jiného než na kraji, kde se musí hodně dozadu. Vyhovuje mi, že si tam můžu sbírat odražené balony od Karla Kroupy,“ pochvaluje si Koudelka, který na tomto postu nastupoval už v Blansku.

Proti Velkému Meziříčí bude Prostějov jejich gólový příspěvek potřebovat opět. Prostoru by měli mít Koudelka i Kroupou dostatek, protože se navzdory důležitosti utkání očekává útočný fotbal. Koneckonců se potkávají dvě nejlepší ofenzivy soutěže.

„Myslím, že nějaká taktická stránka tam bude, ale oni také hrají fotbal, takže si myslím, že nezalezou a že by to mohl být dobrý zápas,“ věští Koudelka.

Výhodou Prostějova může být také fakt, že Velké Meziříčí musí hrát na vítězství.

„Je to těžký soupeř, ale my jsme teď poslední zápasy zvládli dobře. Tak doufám, že to bude probíhat stejně. Všichni tuší, že Velmez musí u nás vyhrát, takže oni budou hrát do plných, od čehož se dá odrazit. Ale spíš to bude o nás než o soupeři,“ myslí si Karel Kroupa.

Utkání začíná v pátek v 17 hodin.

Fotbalisté Prostějova. Ilustrační foto
Nečekaná kanonáda. Prostějov dal šestku čtvrté Kroměříži