Ten dříve sloužil jako centrum pro přípravy mládežnických výběrů bývalé Jugoslávie a dnes je hojně využíván zahraniční kluby.

„Už jsem tam před časem byl. Věděl jsem, že je to tam na vysoké úrovní. Chtěli jsme, abychom se na chvilku schovali a vyhnuli se umělé trávě. Vyšlo nám počasí, jen jeden den nám pršelo,“ pochvaloval si týden u moře Aleksijević.

Prostějovský kádr v minulosti během zimních soustředění sužovalo mnoho zranění a tak se klub rozhodl pro přípravu v teple. Té využilo i několik současných marodů.

„Pomohlo to. Martin Sus po delší době odehrál celý poločas. Schuster už ten poslední den trénoval normálně,“ poznamenal trenér prostějovských brankářů.

Prostějovský tým sehrál v Medulinu dvě přípravná utkání. V tom prvním nejprve uhrál remízu 2:2 s rakouským Wolfsbergerem.

„Měli tam dvě mužstva. Jedno profesionální ligové, které kvůli stratu ligy odcestovalo dříve, a také amatérské mužstvo ze třetí ligy doplněné o čtyři hráče áčka. Ten tým by u nás hrál špičku třetí ligy. Měli jsme v tom zápase navrch, ale soupeř nás potrestal za neproměňování šancí,“ vrátil s k utkání Aleksijević.

Volejbalistky Králova Pole v sobotu držely krok se suverénním Prostějovem. Po prohře 2:3 na sety berou alespoň bod. Na snímku Meidlová (Brno), Emonts a Trnková (Prostějov).
Prostějovanky v útlumu? Opět rozhodly až v pěti setech

Dobrá zkouška s NK Sesvete

Druhým soupeřem pak bylo druholigové chorvatské mužstvo NK Sesvete. S ním Prostějov prohrál 1:4, když tři branky inkasoval v poslední půlhodině.

„Jsou jen bod od postupu do ligy a předtím ji dlouho hrávali. Do střídání v 60. minutě jsme měli navrch, ale potom jsme inkasovali nešťastnou branku a po penaltě soupeř zvýšil. I to ale byla dobrá zkouška, ten styl balkánských mužstev je odlišný. Ale minimálně ve fotbalovosti jsme nezaostávali. Ten zápas nám hodně dal,“

Účastí na zahraničním soustředění Prostějov vyslal jasný signál, že to klub myslí se svými ambicemi vážně. Po podzimu je tým Oldřicha Machaly v čele MSFL a na této pozici by rád zůstal na konci sezony.

„Chceme skončit tam, kde jsme teď. Uvědomujeme si, že jsme favoritem. Na třetí ligu máme vytvořené nadstandardní podmínky, ale nikdo nám nic zadarmo nedá a každý proti nám bude chtít něco uhrát,“ upozorňuje Aleksijević.

Ústí nad Labem proti Prostějovu
Jestřábi v Ústí vedli, ve finiši dostali tři góly

Jícha - Neoral

Ten má jako trenér brankářů pod sebou silnou gólmanskou dvojici Jícha – Neoral, přičemž roli jedničky plní Filip Jícha.

„Neoral je tu už dlouho. Jícha je odchovanec Jihlavy a byl na něj dobré reference. Je to kluk, který chce pracovat a posouvat se. Oba si uvědomují, že mají nedostatky, ale já jim věřím,“ prohlásil o svých svěřencích srbský kouč.

Aleksijević se v souladu se současným trendem snaží s brankáři pracovat především na hře nohama a čtení hry. Ne každý ale podle něj má pro kvalitní rozehrávku vlohy.

„Od mládeže až po muže se tomuto věnujeme nejvíc. Dnešní gólman je více hráče v poli. Je důležité, aby měl cit pro hru. Gólman je dnes pod větším tlakem, všichni se ho snaží atakovat, ale když umí vybrat správný moment, kdy pomoci mužstvu, tak je to poznat. Na druhou stranu je to věc, kterou musíte mít i v sobě,“ prozrazuje bývalý gólman.

Petar AleksijevićNarodil se 31. ledna 1977 v srbském městě Pančevo, které leží zhruba patnáct kilometrů od Bělehradu. Po matce je ale napůl Černohorec. Svou kariéru zahájil v Crvene zvezde Bělehrad a působil i v mládežnických výběrech Jugoslávie. V seniorské kariéře prošel několika srbskými kluby jako například Pančevo, OFK Bělehrad nebo Hajduk Bělehrad. V roce 2002 se rozhodl odejít do České republiky a strávil dva roky v Poštorné. V roce 2004 pak přestoupil do HFK Olomouc, kde působil až do konce aktivní kariéry. Jako hlavní trenér vedl béčko Holice, Bohuňovice, divizní Přerov a krátce i Prostějov, kde nyní působí jako trenér brankářů.

Nejvyšší okresní soutěž Prostějovska
FUTSAL PROSTĚJOVSKA: Relax krůček od dalšího titulu