Zápas však příliš fotbalové krásy nepřinesl. Ani jeden tým si nevytvářel žádné vyložené šance. Opticky však měly Určice převahu, a to hlavně díky několika rohovým kopům. Jeden z nich přetavil hlavou v gól v jednadvacáté minutě Michal Skopalík.

Ani druhý poločas nepřinesl výraznou změnu ve hře. Několikrát zahrozil Los, ale jeho střely nebyly přesné. Hosté se snažili srovnat, ale ani jejich koncovka nevedla k brance. V samotném závěru se opět uvolnil Skopalík a zvýšil na 2:0. Tento výsledek si Určice už pohlídaly.

„Premiéra to byla těžká. Terén a marodka nás dost potrápily, ale zvládli jsme to. Byli jsme hladovější a dali jsme do toho víc srdce a bojovnosti. V závěru nám chyběly síly, ale zvládli jsme to," oddechl si nový lodivod Určic Petr Gottwald.

„Máme velmi mladý tým, takže sám jsem byl zvědavý jak se ukáže. Domácí nás nejvíc tlačili z rohů. V druhé půli jsme se trošku zvedli a kluky pochválím. Kluci jsou ještě mladí a mají se co učit," usmíval se i přes prohru kouč Lískovce Petr Krejčí.

Dalším soupeřem určického týmu bude příští sobotu Nový Jičín. „Důležité je bodovat, s tím tam taky jedeme, řekl Gottwald.

TJ SOKOL URČICE – TJ SOKOL LÍSKOVEC 2:0 (1:0)

Branky: 21. a 89. Skopalík. Rozhodčí: Mikula – Miko, Hanák. ŽK: Vojvodík (Lískovec). Diváků: 122.

Určice: Nejezchleb – Hloch, Zbožínek, Zelina – Halouzska, Pekař (Zapletal P.) – Machynek, Skopalík, Bokůvka- Los (90. Frys), Zapletal T. Trenér: Petr Gottwald.

Lískovec: Smolík – Vokoun, Coufal, Šimek, Musil – Hutník (71. Němec), Vojvodík, Seidler (63. Pánek), Macíček (63. Curylo) – Paleček, Kahánek. Trenér: Petr Krejčí.