Před deseti lety to byl jeden z největších talentů mezi fotbalovými brankáři. Kdo? Jindřich Skácel. V osmnácti už chytal ligu za olomouckou Sigmu. A výtečně. Jenže pak začal mít zdravotní potíže a z dobře nastartované kariéry mnoho nebylo. Ale Skácel stále chytá. Věří, že se ještě dokáže prosadit.

Nedávno jste posílil třetiligové Mutěnice. Co vás zaválo na jih Moravy?
Jsem z Prostějova a dlouho už jsem nehrál v žádném mužstvu na Moravě, takže jsem to chtěl zkusit blíž u domova. Proto jsem se rozhodl pro Mutěnice.

V přípravném utkání proti Velkému Meziříčí jste se zapsal i mezi střelce. Kde kdo by čekal třeba z penalty, jenž vy jste se trefil z pozice útočníka.
Jelo nás málo a ještě se spoluhráč zranil při rozcvičce, pak ještě odpadl jeden v pětapadesáté minutě, tak jsem šel do útoku. Přišel dobrý centr a dal jsem branku. Měl jsem z toho výborný pocit a radost. První poločas jsem odchytal a pak dal gól. To se hned tak nestává. (usmívá se)

Podařilo se vám už někdy něco podobného?
Abych řekl pravdu, tak ne. Teď to bylo poprvé. Už jsem klukům slíbil peníze do kasy a určitě to oslavíme.

Hráči, kteří přijdou do Mutěnic, si obec pochvalují. Jste na tom stejně?
Jsem nadšený. Naprosto pohodoví lidi. Úplně jiná kultura. Tohle je můj čtrnáctý klub, takže mohu srovnávat. Zatím vypadá všechno dobře a těším se na soutěž.

Čtrnáct týmů je dost i na vyhlášené světoběžníky. Nechtěl byste se už usadit na delší dobu?
Říkám to už posledních pět šest let. Vždycky to ale vyjde tak, že hraji každý půl rok někde jinde. Nicméně tady mám také půlroční hostování. Když bude oboustranná spokojenost, můžeme spolupráci protáhnout. Uvidíme, jak to dopadne. Třeba zůstanu déle.

Máte svoji vidinu, kterou byste chtěl do budoucna naplnit?
Mám ambice odchytat teď co nejvíce zápasů a pomoci Mutěnicím. Když by potom byl zájem z druhé ligy, nebráním se ničemu. Mám dvacet devět let, což na brankáře není tak moc.

Nedá mi se nezeptat na Olomouc, kde jste se dostal mezi prvoligovou smetánku. Jenže pak tam vznikly spory a vy jste odešel.
Už je to přes deset let. Za tu dobu člověk ujde nějakou cestu, získá zkušenosti a posune se. Je to stará záležitost. Vyletěl jsem a měl docela fazonu. Nesedli jsme si s manažerem Jiřím Kubíčkem. To byl jediný člověk, se kterým jsem měl problém. Ten mi v podstatě zničil kariéru. Pak takové ty řeči, že jsem měl problémy s hráči, to si nemyslím. Možná někdy nějaké malé, ale určitě ne Skácel = problém s hráči.

Potom vás ještě přibrzdilo zranění páteře.
Přesně tak. Mám 204 centimetrů, což je basketbalová postava. Měl jsem problémy se zády. To mě zabrzdilo v kariéře markantně. Tehdy to vzniklo v Olomouci, kde si ještě navíc pan Kubíček myslel, že simuluji.

A vaše reakce?
Ta asi nebyla adekvátní, ale to jsou už staré záležitosti, ve kterých bych se nerad pitval.

Máte za sebou i angažmá v Brazílii. Jak jste se tam dostal?
Ve Slavii Praha jsem se seznámil s Adautem, který je nyní v Žilině. Pozval mě na dovolenou, jež mě nadchla. Pobavil jsem se tam s jedním manažerem. Domluvili jsme se na tříměsíčním působení, z něhož byl nakonec půl rok. Získal jsem spoustu zkušeností, naučil jsem se portugalsky. Dnes je v Mutěnicích na zkoušce brazilský hráč. Do budoucna bych chtěl ten jazyk využít a věnovat se manažerství, což je můj sen.

Takže žádný trenér brankářů?
Trenéra bych dělat nechtěl. U fotbalu bych ale rád zůstal, protože portugalský jazyk a možnosti hráčů z Latinské Ameriky jsou obrovské.

Příchody Jihoameričanů jsou teď navíc celkem v kurzu.
Jasně. Určitě. Třeba v Mutěnicích je černoch, což může být zajímavé pro diváky nebo i pro ženy. (úsměv)

Odpověď na poslední otázku už prakticky padla. Přesto. Nese se s vámi vizitka problémového hráče. Odmítáte ji?
Gólmani a levá křídla jsou zvláštní lidi. To se hodně říká. Problémový hráč…jsem zkrátka veselý, někdo to třeba nemusí unést. Ale teď jsem s trenérem Vlčkem naprosto v pohodě. Snad to bude klapat. Však všichni to mohou poznat. Koneckonců každý si může udělat obrázek. To budoucnost ukáže, jestli problémový nebo ne.