Turci vstoupili do zápasu aktivněji, Sigmu ale svými spolehlivými zákroky podržel Macík a bomba Yatabarého z jedenácté minuty zamířila těsně nad.

Postupem času se však začali osmělovat i Hanáci. Ventúra ještě sice ve 26. minutě z dobré pozice minul, o čtvrt hodiny později se už ale Jílkovi svěřenci mohli radovat. Antonín Růsek si zpracoval míč po přihrávce Chytila a střelou k levé tyči nedal Yildirimovi ani tu nejmenší šanci.

Pouhých šest minut po změně stran už ale bylo srovnáno, o což se postaral střídající Němec Erdogan Yesilyurt. Za dalších šest minut už se mohli Olomoučtí radovat znovu. Střela z kopačky Zmrzlého ale zamířila pouze těsně vedle Yildrimovy brány. O pár momentů později se pak netrefil ani Chvátal.

Oba celky pak ještě neproměnily několik slibných příležitostí, a tak si hráči po zápase mohli podat ruce za nerozhodného stavu 1:1.

Fotbalisté Nových Sadů oslavují gól se svými fanoušky. Ilustrační foto
Novosadský kouč Rostislav Sobek: Příprava splnila účel, hráči chtějí být vysoko

„Rozhodně jsme měli i na lepší výsledek. Byť i soupeř měl nějaké náznaky příležitostí, tak my jsme minimálně v závěru měli čistou šanci do prázdné brány, kterou jsme ale nedali. Navíc si myslím, že nám byla upřena penalta," říkal po zápase olomoucký kouč Václav Jílek.

„Nic z toho ale není rozhodující. Rozhodující je, že jsme se dokázali konfrontovat s kvalitním soupeřem, vítězem tureckého poháru a byli jsme v zápase i lepším týmem," dodal.

Celkově Sigma v přípravě odehrála osm zápasů, v nichž si připsala dvě vítězství, stejný počet remíz a čtyřikrát odešla poražena. Co se pak týče samotného soustředění, tak tam pak Jílkovi svěřenci odehráli tři zápasy s bilancí jedné remízy a dvou proher s maďarským Paksi a tureckým velkoklubem Galatasaray Istanbul.

Pivní míle v Hranicích.
Kam za sportem? Na boje o tenisové tituly či Pivní míli!

„Chtěli jsme zde hlavně pracovat na herní stránce, což se nám podařilo. Dnes i v předchozích zápasech kluci pracovali velmi dobře. Celé soustředění beru velice pozitivně. Teď je jenom potřeba, abychom to všechno dokázali dostat i do ligy," uzavřel své hodnocení Václav Jílek.

První kolo FORTUNA:LIGY čeká Hanáky již v sobotu 30. července na horké půdě ostravského Baníku.

SK Sigma Olomouc - Sivasspor 1:1 (1:0)

Branky: 42. Růsek - 51. Yesilyurt. ŽK: Matoušek - Atakan.

Olomouc: Macík - Vraštil, Beneš (61. Sláma), Poulolo - Chvátal (77. Slavíček), Ventúra (61. Sedlák), Zorvan (51. Navrátil), Breite (46. Greššák), Zmrzlý (61. Šíp) - Růsek (61. Matoušek), Chytil (61. Zifčák). Trenér: Václav Jílek.

Sivasspor: Yildirim - Aaron, Opumus (83. Osmanpasa), Yalcin, Ugur - Arslan (61. Ulvestad), Coffie (83. Djerlek), Atakan (61. Paluli), Dmytro (61. Karol), Gradel (46. Yesilyurt) - Yatabaré (72. Erdal). Trenér: Rıza Çalımbay.