Navzdory výhře ale domácí trenér Oldřich Machala spokojený nebyl. Mrzely ho hlavně chyby v defenzivě.

„Moc se nám to nepovedlo. To, co jsme si řekli, vůbec nefungovalo. Nabídli jsme soupeři tři góly a to ještě šli sami na bránu. Těch hrubek bylo hodně,“ zlobil se prostějovský kouč.

Jeho protějšek Petr Mrázek naopak kvitoval ofenzivní výkon svých svěřenců a zápas podle něj splnil účel.

„Oni byli lepší a fotbalovější, my hrozili po standardních situacích. Hráli jsme poprvé v celé přípravě v normální sestavě. Dostat tři góly je hodně, ale proti tak silnému mužstvu se to dá pochopit,“ konstatoval Mrázek.

První poločas utkání měl velmi divoký průběh a padlo šest branek. Skóre otevřel ve 14. minutě Aleš Novotný, který navíc chvíli předtím trefil tyčku. O pět minut později zvýšil na 2:0 Schlimbach, ale poté během dvou minut srovnal dvěma přesnými hlavičkami Hapal.

Povedený oblouček

Zajímavá přestřelka pokračovala i nadále. Ve 28. minutě se vedení vrátilo na stranu Nových Sadů, když obloučkem z dobrých čtyřiceti metrů překvapil brankáře Jíchu Lukáš Hodis. O pět minut později ale přišel faul hostů a Koudelka z penalty vyrovnal.

Ve druhé půli už padl jen jeden gól, o který se postaral opět Lukáš Hapal. Ofenzivní záložník Prostějova tak završil hattrick a v generálce naznačil, že by se po podzimním střeleckém trápení mohl na jaře rozstřílet.

„Může mu to pomoci. Potřeboval to. I ty zápasy kdy hrál místo Kroupy na hrotu, hrál výborně, ale chyběly mu góly. Vždycky se dostal do dvou tří příležitostí, ale nemohl ten gól vstřelit. Tentokrát byl ve vápně tam, kde měl,“ těšilo Machalu.

Jeho mužstvo čeká první jarní utkán v sobotu v Hlučíně, Nové Sady zahájí jaro doma proti Frýdlantu.

1. SK Prostějov – FK Nové Sady 4:3 (3:3)

Branky: Hapal 3, Koudelka z penalty – Novotný, Schlimbach, Hodis.

Prostějov: Jícha – Machynek, Schuster, Rus, Sečkář – Koudelka, Fládr, Langer, Zhykol, Šteigl – Hapal. Střídali: Neoral, Sus, Zapletal, Pernatskyi, Pančochář. Trenér: Oldřich Machala.

Nové Sady: Kalina – Roupec, Samek, Kopp, Hodis – Brhel, Dvorský, Škoda, Šuba – Šlimbach, Novotný. Trenér: Petr Mrázek.