Lídr divizní skupiny D potvrzoval oprávněnost svého postavení hlavně v úvodu utkání. Už po třech minutách Macháň našel ve vápně Dorotíka, který otevřel skóre.

Za tři minuty stejný hráč ranou z dvaceti metrů pokořil Kmecika v konické brance podruhé. A když ještě neuplynula ani půlhodina hry třetím gólem po skrumáži v konickém vápně zkompletoval hattrick.

V tu chvíli to vypadalo, že domácí navážou na neslavná představení z úvodu jarní části, kdy vysoko prohráli s Líšní, Vyškovem nebo v Hulíně. Jenže opak byl pravdou. Už ve 30. minutě fauloval Kobylíka Rezek a Přikryl z nařízené penalty snížil.

Na gól Súkupa, který zvýšil na 4:1 pro hosty, záhy odpověděl krásnou křížnou ranou z trestného kopu Režný a odstartoval tak mohutné dotahování domácích fotbalistů.

Krátce po změně stran Hlouš halfvolejem z Přikrylovi přihrávky zmenšil rozdíl už jen na jediný gól. Nejméně dvěma fantastickými zákroky pak Konici udržel ve hře Kmecik a hosté se začali o výsledek obávat.

Zvlášť když byl v sedmdesáté minutě vyloučen za oplácení jejich brankář Štěpán. V devadesáté minutě však Šardice od pohromy v podobě vyrovnání zachránilo po Přikrylově střele břevno.

„Byl to nádherný zápas. Bohužel jsme zaspali úvod a pak už jenom dotahovali. Soupeř potvrdil kvalitu, byl techničtější , ale my jsme se mu díky kolektivnímu výkonu celého týmu dokázali vyrovnat,“ hodnotil kladně vystoupení svých svěřenců trenér Konice Karel Procházka.

Branky: 30. Přikryl z pen., 42. Režný, 52. Hlouš – 3., 6., 26. Dorotík, 38. Súkup. Rozhodčí: Trávníček – Chabiča, Sedlář.

Sokol Konice – FK Šardice 3:4 (2:4)

Sestava Konice: Kmecik – Šimek, Penc, Rus, Režný – Hlouš, Michalčák, Macháček, Schön, Přikryl – Kobylík.