Jistou nadějí by mohl být výsledek, který prostějovští fotbalisté uhráli na hřišti Karviné tento týden ve 3. kole MOL Cupu.

Soupeři z první ligy vzdorovali celých 90 minut a o vítězi muselo rozhodovat až prodloužení, ve kterém vstřelili Karvinští dva góly.

V sestavě se objevila jména, která předchozí zápasy strávila na lavičce.

„Musel jsem udělat nějakou změnu. Sice slýcháváme, že nehrajeme špatně, ale body zkrátka nejsou," vysvětloval František Jura, proč do hry poslal brankáře Neorala, Lubomíra Machynka, Milana Machálka nebo patnáctiletého Davida Píchala.

Ti předvedli výkon na hraně svých možností, a jak Jura potvrdil, řekli si tak o své místo v sestavě.

„Nezklamal ani jeden z nich a přemýšlím, že bych je nasadil i proti Opavě. Definitivně nevím, kolik udělám změn, ale někdo z nich určitě naskočí," poodhalil prostějovský trenér.

I přes změny, které by měly oživit prostějovskou hru, by ale remíza byla překvapením a výhra by se rovnala malému zázraku.

Přesto Prostějovští nejedou do Opavy se sklopenou hlavou už před zápasem.

„Čeká nás soupeř, který je jeden z nejlepších ve druhé lize, hráče má nesmírně kvalitní a jsou nebezpeční ze standartních situací. Bude to pro nás těžké, ale my jsme v situaci, kdy pro to musíme udělat všechno," řekl odhodlaně prostějovský lodivod.

Předpokládané sestavy:

Opava: Lasák – Hrabina, Radić, Simerský, T. Čelůstka – Grussmann, Schaffartzik, Zapalač – Jursa – Smola, Mozol.

Prostějov: Neoral – Hirsch, Rus, Schuster, Pančochář – Skwarczek, Machynek – Štrombach, Fládr, Milan Machálek – Kroupa.

Tip Deníku: 1:0