Oběma týmům šlo o hodně. Domácí hrají o záchranu a hosté o vyhnutí se sestupovým starostem. Podle toho také střetnutí vypadalo. „Bylo to velice opatrné z obou stran, nikdo nechtěl prohrát. Začalo se hrát až ve druhém poločase. Nenavázali jsme na kvalitu z přípravy a nesedlo nám to,“ nenadchla úroveň hry hostujícího kouče.

Získané tři body označil za šťastné, přestože se domácí do vyložených šancí nedostávali. Svou roli mohla sehrát i umělá tráva, na níž se utkání odehrálo. „Byl to nezvyk. Umělka je trochu jiná, než u nás v Konici a neseděla nám,“ připustil. Potěšil jej však fakt, že se hráči nedostali v závěru pod tlak a výhru si taktickým výkonem pohlídali.

Domácí vsadili na nakopávané míče, s čímž si koničtí hráči většinou v klidu poradili. „Největší problémy nám dělala dvojice Preč – Janíček. Jejich šance vznikaly pouze po našich chybách,“ popsal Procházka. Boskovice si však za celých devadesát minut vypracovaly snad pouze jedinou příležitost, Peter Kmecik se však v pětapadesáté minutě prostřelil nenechal. Krátce poté přišlo rozuzlení.

Pumelice skončila v šibenici

Jonáše Navrátila zastavili domácí zhruba třicet metrů od branky jen za cenu faulu. K míči se rozběhl Řehák, kopl a pumelice skončila v šibenici – 0:1.

„Byla to nádherná dělovka. Radek říkal, že to byla jeho životní rána,“ vyprávěl spokojený Procházka, kterého pouze mrzelo, že takový krásný fotbalový moment nikdo nenatočil.

Při lepším počínání však mohli Koničtí skórovat již dříve. V prvním poločase pálil těsně vedle Hlouš a pak dvakrát zaváhal v nadějných pozicích Schön. „Zápas se mu nepovedl. Nejprve pronikal zleva do vápna, nechal si ale ukopnout míč. Poté Rajnoha rozehrál standardku, Martin mohl jít zleva sám na branku, ale míč mu utekl do autu,“ popsal situace Procházka.

Do sestavy se sice na několik sekund překvapivě rychle vrátil David Macháček, ze zdravotních důvodů však museli předčasně střídat Martin Schön i Ondřej Klobáska. „Ondra si poranil koleno a možná to bude na delší dobu. Martin má naražený nárt,“ ozřejmil konický trenér. Toho nepotěšila ani disciplína některých hráčů, neboť trojice Navrátil, Rajnoha, Vala dostala kartu za nesportovní chování a budou tak muset přispět do kasičky.

FC Forman Boskovice – TJ Sokol Konice 0:1 (0:0)

Branka: Řehák. ŽK: Odehnal – Řehák, Rajnoha, Navrátil, Vala. Diváků: 200.
Boskovice: Gruber – Doležel, Martínek, Kocůrek, Horák Jan, Horák Jakub (77. Žilka) – Pavel (80. Horák Michal), Dostál, Matula (62. Odehnal), Preč – Janíček. Trenér: Radim Weisser.
Konice: Kmecik – Rus, Řehák, Vala, Hloch – Schön (87. T. Křeček), Rajnoha, Voral, Klobáska (79. Svačina) – Hlouš (90. Macháček), J. Navrátil. Trenér: Karel Procházka.