„Bude to spíše v tréninkové atmosféře a přátelském duchu. Prostě začátek přípravy, proto jsem domluvil soupeře z blízkého okolí,“ vyjádřil se kouč pořádajícího výběru Petr Merta. Věří i v divácký zájem, přestože se oproti loňsku nezaměřil tolik na propagaci, ale herní pohodu.

„Spíše jde o to, aby si holky zahrály. Holky se snaží, je vidět, že chtějí trénovat. Krátká pauza jim prospěla. Mají chuť a to se mi líbí,“ těší Mertu.

Díky velkému počtu vlastních hráček se rozhodl sestavit dva výběry, označení „áčko“ a „béčko“ se mu ale nelíbí.

„Pokusím se to rozdělit vyrovnaně. Stejně tak se asi zachovají i Boskovice. Pravděpodobně budou chytat Gabča Řezníčková a Lída Zdřálková,“ doplnil kostelecký trenér s tím, že mu ze základní sestavy bude zřejmě chybět Martina Křupková a Kateřina Bošková. Naopak všechna utkání by měla stihnout Lucie Tomešová.

Brodečanky přijedou v plné síle

S největšími oporami včetně Jany Jelínkové, Radky Bělunkové či Moniky Mikešové dorazí i Brodek u Konice. Kouč Josef Takáč se nechystá experimentovat a věří, že neskončí poslední a neudělají ostudu.

„Letos jsme zatím měli jen dva tréninky a chci dát příležitost všem. Sejdeme se a uvidíme, jak na tom holky jsou, zda něco dělaly,“ poznamenal.

Výšovičanky chtějí sbírat zkušenosti

Teprve o druhou prověrku v historii a první na okrese půjde pro zástupkyně Výšovic. Těsně před koncem roku se zúčastnily silně obsazeného turnaje v Mladé Boleslavi, nyní budou nabírat další zkušenosti na Hané.

„Cílem je získat zkušenosti a ty se získávají od posledního místa. Kostelec je silný soupeř, o ostatních nemám přehled. I kdybychom skončily poslední, nic se neděje. Jde o to, aby se holky zdokonalovaly a zdokonalovaly, a k tomu potřebují hrát a hrát,“ zmínila se výšovická trenérka Iva Šachová.

Hrát se bude systémem každý s každým na deset minut a příchozí tak mohou vidět celkem jednadvacet utkání. Startuje se v osm hodin a vyhlášení výsledků je naplánovalo kolem půl druhé odpoledne.

JIŘÍ MOŽNÝ