V krajském přeboru budou sestupem ohrožení hráči Leštiny usilovat v neděli v 16.30 o zisk třech bodů na hřišti pátých Určic, které by se však rády udržely před posledním kolem v kontaktu s dvojicí rivalů z Kralic a Litovle.

Boj o postup z I. A třídy svedou v sobotu na dálku mužstva Jesence a Bělotína. O bod první Bělotín zajíždí na hřiště třetího Brodku u Přerova, který v minulém kole nechal všechny body na hřišti Klenovic a rád by toto zaváhání odčinil v posledním zápase před domácími fanoušky.
Jesenec má zdánlivě jednodušší úlohu, když ho čeká souboj na půdě Opatovic, hrajících v klidném středu tabulky.

Zajímavý souboj se rýsuje rovněž v krajském přeboru dorostu, kde o postup usilující hráči Litovle přivítají v sobotu v deset hodin ráno mužstvo Kralic, nacházející se na předposledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na tým Nezamyslic.

Vrahovice bojují o postup

Postup z okresního přeboru mohou v případě vítězství o víkendu slavit fotbalisté Vrahovic, které čeká utkání na hřišti Hvozdu, kde však v letošní sezoně dokázali zvítězit pouze fotbalisté Konice. Hvozd minulý týden utrpěl debakl v Otaslavicích, naopak Vrahovice se mohou z posledních tří utkání pochlubit skvělou bilancí 9 bodů při skóre 11:1.

Trenér Vrahovic Vladimír Krč dokonce nabízí ještě delší šňůru.

„Máme nyní za sebou sérii šesti výher se skóre 19:3, ale ve Hvozdu to bude nyní moc těžké. Dodnes nám asi nemohou zapomenout, že jsme na podzim u nás prohrávali 0:3 a nakonec 4:3 vyhráli…,“ vzpomíná Krč. Utkání začínáv sobotuv16.30 hodin.

Také ve III. třídě může být postupující znám již tento víkend, fotbalisté Olšan ale musejí k jistotě postupu porazit na domácí půdě tým Ptení, který stále nemá jistotu záchrany. Začátek utkání je netradičně v neděli v 11 hodin. Na opačném pólu tabulky se bude nejspíše rozhodovat až v posledním kole, o záchranu se zde popere ještě šest mužstev.

Vítězové obou skupin IV. třídy jsou známi již několik kol, postup si s předstihem zajistili hráči B týmu Nezamyslic a také Přemyslovice „C“. Zbylá dvě kola tak budou pouhou formalitou.

Vojtěch Bílý